Dzisiaj jest: 22 Września 2020    |    Dziś imieniny obchodzą: Tomasz, Maurycy

Debata, która niczego nie zmienia

piątek, 23 październik 2015 18:44
Dział: Wiadomości
Autor 

W Wyższej Szkole Handlowej odbyła się debata jedynek na listach wyborczych w naszym okręgu. Debata, która w powszechnym odczuciu niczego już nie zmieni.

 

Sądząc po frekwencji – chyba już wiele osób jest zmęczonych wyborczą kampanią. Nawet sami kandydaci, choć trzymali się dzielnie. Była runda pytań quizowych, ale były także rundy poważnych pytań zadawanych przez dziennikarzy radomskich mediów, przez kandydatów – kandydatom oraz przez publiczność. Pytania dotyczyły wieku emerytalnego, postaw światopoglądowych, ZUS-u i KRUS-u, emigrantów, zadłużenia, podatków i oczywiście – także spraw lokalnych. Odpowiedzi w większości wypadków też już raczej znane, zgodne z programami poszczególnych partii. Z ciekawostek – kandydaci mieli losować, do kogo kierują swoje pytanie. I tego nie można było przewidzieć – PiS wylosował Platformę, a żeby było weselej – Platforma wylosowała PiS. Duża część dyskusji skupiła się zatem na osobach liderów tych dwóch partii – Leszku Ruszczyku z Platformy i Marku Suskim z PiS-u. Do nich też najwięcej pytań skierowała publiczność. Odnotujmy także, że nie wszyscy liderzy list dotarli. Nie było jedynki na liście Zjednoczonej Lewicy, Elżbiety Fornalczyk, nie było też Artura Grzybowskiego, lidera listy Komitetu Zbigniewa Stonogi.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
TV Dami

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Międzynarodowa dyskusja o nowelizacji ustawy

  „Szanse i zagrożenia” - pod takim tytułem odbył się panel dyskusyjny na temat nowelizacji ustawy o IPN. W dyskusji wzięły udział m.in. córki radomskich Żydów ocalałych z Holocaustu. Organizatorem debaty była Resursa Obywatelska.

 • Debata historyczna...W Rok Niepodległej

  W Oratorium św. Flipa Neri księży filipinów w Radomiu odbyła się debata historyczna pod tytułem „Trybunał Historyczny – spór o przyczyny upadku I Rzeczypospolitej”. Debatę zorganizowało Mazowieckie Kuratorium Oświaty i Liceum Katolickie im. św. Filipa Neri.

 • O skutecznej resocjalizacji

  Co zrobić, aby resocjalizacja była skuteczna? - zastanawiali się uczestnicy konferencji naukowej w radomskim Areszcie Śledczym. Udział w debacie wzięli przedstawiciele służby więziennej, policjanci i naukowcy z Wyższej Szkoły Handlowej.

 • W WSH piszą listy w obronie praw człowieka

  W Wyższej Szkole Handlowej rozpoczął się finał tegorocznego Maratonu Pisania Listów. Każdy może napisać list w obronie praw człowieka do rządów krajów, w których te prawa są łamane. Akcja odbywa się pod patronatem Amnesty International. Będzie trwała przez całą noc. Zakończy się w niedzielę.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej