Dzisiaj jest: 27 Stycznia 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Angela, Jan, Przybysław
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Podwójny sukces terapii

sobota, 24 październik 2015 14:01
Dział: Wiadomości
Autor 

Od 6 lat mieszka z mamą w Domu Pomocy Społecznej św. Kazimierza. Lubi rysować i malować i robi to naprawdę dobrze. Pani Iwona zajęła drugie miejsce w ogólnopolskim konkursie Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Artystyczna terapia zajęciowa to jej żywioł. Najbardziej lubi wyklejać i malować. Ale rysowanie także wychodzi jej całkiem nieźle czego dowodem jest II miejsce w ogólnopolskim konkursie Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych za tę czarno – białą grafikę. Zdobyła je pani Iwona Mendrek, mieszkanka Domu Pomocy Społecznej im. św. Kazimierza w Radomiu. - Przygotowałam grafikę „Zwierzęta moi przyjaciele. Ja i moja Kicia”. Narysowałam ją z pomocą - opowiada Iwona Mendrek.

Z nieocenioną – jak podkreślają mieszkańcy tego domu - pomocą terapeutki, pani Małgorzaty. Konkurs, w którym pani Iwona zajęła drugie miejsce organizowany jest od 13 lat. Zatem to konkurs z tradycjami i bardzo popularny. Pracę pani Iwony wybrano spośród 2 tysięcy dzieł nadesłanych w tym roku.

- Jest to ogromny sukces, tym bardziej, że prace były oceniane przez artystów, znawców sztuki – mówi Róża Nowak, dyrektor DPS i. św. Kazimierza w Radomiu.

Pani Iwona mieszka tu z mamą od 6 lat. Nie było wyjścia, bo mama przeszła poważną operację kręgosłupa i nie dałaby rady dalej sama opiekować się niepełnosprawna córką. Pani Iwona ma Zespół Downa. Czasem jest smutno, bo jednak ten dom to nie dom – mówi mama pani Iwony, ale jej córka przekonuje, że sporo jest tu i radości. - Jest wesoło, przyjemnie i spokojnie – mów pani Iwona. - Mam tu bardzo dobrą opiekę – dodaje jej mama.

Jest też szansa na kolejne nagrody. Iwona Mendrek zapowiada udział w kolejnych konkursach. Zatem terapia przynosi sukces i to w kilku wymiarach. Bo nie tylko leczy, ale i daje wymierne efekty. W postaci dyplomów i pieniędzy. Za drugie miejsce uzyskane w konkursie radomski DPS otrzymał 5 tysięcy złotych nagrody.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

  • Terapia teatrem. Zajęcia w radomskim SOSW

    Przedstawienie „Czerwony kapturek” wystawił teatr Bajlandia dla uczniów z ośrodka dla dzieci niesłyszących w Radomiu. Zainteresowanie teatrem w tej placówce jest duże. Teatr może być terapią.

  • Seniorzy grali w warcaby

    Reprezentacje 4 radomskich Domów Pomocy Społecznej rywalizowały w I Turnieju Warcabowym, który odbył się w Domu Pomocy Społecznej nad Potokiem. Turniej to m.in. integracja podopiecznych takich placówek.

  • Trwają zgłoszenia do „Kazików”

    Do 19 lutego Resursa Obywatelska przyjmuje zgłoszenia do nagrody im. Św. Kazimierza. Ale to nie jedyne zgłoszenie, jakie można dokonać w ramach tegorocznych „Kazików”.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej