Dzisiaj jest: 22 Września 2020    |    Dziś imieniny obchodzą: Tomasz, Maurycy

Kto wybuduje radomskie centrum sportu?

czwartek, 29 październik 2015 16:48
Dział: Wiadomości
Autor 

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Radomiu ogłosił właśnie przetarg na budowę hali i stadionu. Całość ma być gotowa w 2018 roku.

Budowa Radomskiego Centrum Sportu będzie realizowana etapami. -

Jest już projekt na halę. Trzeba tylko ogłosić projekt wykonawczy i budować, a w przypadku stadionu mamy ogłoszony przetarg w systemie „zaprojektuj i buduj” – mówi Grzegorz Janduła, prezes Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radomiu.

W I etapie wykonawca wybuduje dwie trybuny: jedna zadaszona na 3,5 tysiąca miejsc i druga, bez zadaszenia, na co najmniej 2 tysiące miejsc. Płyta stadionu piłkarskiego będzie podgrzewana. Obiekt ma spełniać wymogi piłkarskiej ekstraklasy. Docelowo będzie miał cztery zadaszone trybuny na 15 tysięcy miejsc. Hala widowiskowo-sportowa będzie miała 5 tysięcy miejsc siedzących. - Oferty mogą wpływać do 4 grudnia. Myślę, że uda się to wszystko dopiąć właśnie w grudniu, umowę podpisać w styczniu i ruszymy z pracami budowlanymi – dodaje Grzegorz Janduła.

Prace – jak zapowiada MOSiR – ruszą na przełomie I i II kwartału przyszłego roku. Wykonawca na realizację inwestycji będzie miał czas do 2018 roku. Pieniądze na budowę centrum pochodzą z trzech źródeł: Ministerstwa Sportu i Turystyki, Urzędu Marszałkowskiego oraz z budżetu miasta.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Warsztaty taneczne z gwiazdą

  Agnieszka Kaczorowska, popularna aktorka i mistrzyni tańca, przygotowała dla radomskich dzieci prezent z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka. We wtorek poprowadziła w hali MOSiR-u taneczne warsztaty.

 • Konflikt na linii Klub Piłkarski Broń Radom–MOSiR

  Jak już informowaliśmy, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przekaże ponad 2 miliony złotych na budowę w Radomiu drugiego punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. Lobbingiem na rzecz tej inwestycji pochwalili się radomscy parlamentarzyści PiS. Ale wiceprezydent Radomia Jerzy Zawodnik mówi, że nie lubi jak ktoś chwali się czymś czego nie zrobił.

 • Dopłaty, czy większe opłaty? Dyskusja na temat opłat za obiekty sportowe

  Budżet Radomia został uchwalony, ale wciąż trwają dyskusje na temat wprowadzonych zmian. Kluby sportowe alarmują, że muszą teraz płacić znacznie więcej za wynajem obiektów MOSiR.

 • MOSiR zbiera sportowe pamiątki

  Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji kompletuje pamiątki związane z radomskim sportem. Trwają przygotowania do otwarcia galerii, która przypomni dokonania sportowców z naszego regionu.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej