Dzisiaj jest: 23 Września 2020    |    Dziś imieniny obchodzą: Tekla, Bogusław
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Będzie sygnalizacja świetlna na Wierzbickiej

sobota, 31 październik 2015 17:17
Dział: Wiadomości
Autor 

Najprawdopodobniej jeszcze w tym roku na przejściu dla pieszych na ulicy Wierzbickiej powstanie sygnalizacja świetlana. O jej budowę od lat prosili mieszkańcy osiedla Południe.

 

Przejście dla pieszych na ulicy Wierzbickiej jest jednym z najniebezpieczniejszych w Radomiu. W ostatnich latach doszło na nim do kilkunastu potrąceń pieszych, w tym także potraceń ze skutkiem śmiertelnym. Dlatego od dawna mówiło się o potrzebie poprawy bezpieczeństwa na tym przejściu. Mówili głównie mieszkańcy, bo odpowiedzialne jednostki pozostawały głuche na ich prośby. Potrzebna była pomoc rady miejskiej. - To było jednym z podstawowych zadań, które na siebie wzięli radni dzielnic Południe i Borki. Ogromną pracę wykonał radny Marcin Kaca. Ilość zdarzeń jaka miała miejsce na tym przejściu dla pieszych spowodowała, że nie można było przejść nad tym obojętnie – mówi Konrad Frysztak, wiceprezydent Radomia. Zgodnie z projektem na ulicy Wierzbickiej ma powstać sygnalizacja wzbudzana, czyli taka, która umożliwia pieszym bezpieczne przejście dopiero po naciśnięciu odpowiedniego przycisku. - Dziś mamy dokumentację projektową, mamy zabezpieczone środki w uchwale budżetowej i ogłaszamy przetarg na budowę tej sygnalizacji świetlnej. Mam ogromną nadzieję, że do końca tego roku ta sygnalizacja powstanie – dodaje Konrad Frysztak. Radni na ostatniej sesji Rady Miejskiej na budowę sygnalizacji świetlnej na ulicy Wierzbickiej zabezpieczyli w budżecie miasta 200 tysięcy złotych.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Rusza budowa I odcinka trasy N-S

  Konsorcjum firm Inżynieria Rzeszów i Budromost Starachowice wybuduje I odcinek trasy N-S. Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji rozstrzygnął przetarg na tę inwestycję. Prace mają ruszyć na przełomie maja i czerwca.

 • Zmodernizują Orliki z radomskiej bazy

  W zakładach PZL Warszawa-Okęcie rozpoczęła się modernizacja samolotów PZL-130 Orlik z 42 Bazy Lotnictwa Szkolnego w Radomiu. 12 samolotów otrzyma między innymi nowe skrzydła, silniki oraz awionikę. Koszt modernizacji, która potrwa do 2020 roku to około 190 milionów złotych.

 • Historyczne zamówienie spółki kolejowej

  Koleje Mazowieckie podpisały umowę ramową na dostawę 71 elektrycznych zespołów trakcyjnych. Z nowoczesnych pociągów będą korzystać m.in. radomianie podróżujący np. do Dęblina, Skarżyska-Kamiennej, Warki czy Drzewicy.

 • Woda będzie zdrowsza. I nie zdrożeje – zapewnia prezes Wodociągów

  Rozpoczęty III etap modernizacji sieci wodno-kanalizacyjnej w Radomiu wpłynie na poprawę jakości wody – twierdzą władze miasta. A prezes Wodociągów zapewnia, że inwestycja nie wpłynie na wysokość stawki za wodę dla mieszkańców

   

   

  Podziękowania dla pracowników Wodociągów Miejskich, którzy pracowali przy projekcie dotyczącym unijnego dofinansowania do modernizacji i rozbudowy gospodarki wodno-ściekowej wręczył prezydent miasta. Wartość projektu to ponad 300 milionów złotych. Wodociągom udało się uzyskać dofinansowanie unijne w kwocie ponad 190 milionów złotych netto. III etap modernizacji już rozpoczęto. - Niektóre zadania już są realizowane – informuje Dawid Zwierzyk z Wodociągów Miejskich.

  W ramach III etapu modernizacji zrealizowanych będzie ponad 200 inwestycji na terenie całego miasta. Jeszce w tym roku prace mają rozpocząć się w centrum Radomia. - Wchodzimy na ul Struga. Mam nadzieję, że warunki pogodowe pozwolą na to, żeby to się jeszcze w grudniu zaczęło – informuje Leszek Trzeciak, prezes Wodociągów.

  W przyszłym roku prace związane z modernizacją i rozbudową sieci wod-kan mają być prowadzone m.in. na ul. Kolberga, Jaracza, Folwarcznej, Bogusławskiego, Broni, Granicznej. To tylko przykłady, ale też i znak, że przed mieszkańcami miasta spore utrudnienia związane z inwestycją. Ale po modernizacji wszyscy mają odczuć różnicę. - Te pieniądze przełożą się na jeszcze wyższą jakość wody. Będzie ona jeszcze zdrowsza i jeszcze lepsza – twierdzi Radosław Witkowski, prezydent Radomia.

  I nie będzie drożeć - dodaje prezes Wodociągów. To dla mieszkańców ważne, bo wprowadzone w ostatnich latach podwyżki cen wody były uzasadniane właśnie prowadzonymi inwestycjami. Tym, że spółka musi mieć na wkład własny, potrzebny przy unijnych dofinansowaniach. Tym razem stawki za wodę nie ulegną zmianie – zapewniają władze Wodociągów.

  III etap modernizacji i rozbudowy sieci wodno-kanalizacyjnej w Radomiu ma się zakończyć w 2022 roku.

   

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej