Dzisiaj jest: 18 Września 2020    |    Dziś imieniny obchodzą: Irena, Stanisław, Józef
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Wiadukty gotowe, ale dyrektor odwołany

wtorek, 03 listopad 2015 17:59
Dział: Wiadomości
Autor 

 

Na miesiąc przed terminem dobiegła końca budowa wiaduktów na Żółkiewskiego. Tymczasem w miniony piątek posadę dyrektora MZDiK stracił Kamil Tkaczyk. Jego odwołanie ma związek z nieprawidłowościami przy podpisywaniu umów w związku z budową wiaduktów.

 

Przez wiele lat wiadukt na Żółkiewskiego był powodem do wstydu dla miasta i narzekań kierowców. Dziś to zupełnie inny obraz. Jedna z najpilniejszych drogowych inwestycji Radomia dobiegła końca. - Bardzo dziękuję firmie Strabag, która w ekspresowym tempie wybudowała oba obiekty mostowe, drogi dojazdowe, ścieżki rowerowe i cały węzeł – mówi Konrad Frysztak, wiceprezydent Radomia. Wykonawcy udało się - co dziś jest jednak rzadkością - ukończyć inwestycję przed planowanym terminem. - Wyścig z czasem wygrany dokładnie o miesiąc. Miesiąc przed terminem złożyliśmy dokumenty do Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego o dopuszczenie drugiej jezdni. Jeszcze wcześniej udało nam się udrożnić ulice Żółkiewskiego i zdjąć z miasta uciążliwe objazdy. Na dwa tygodnie przed terminem udało nam się uzyskać decyzję o dopuszczeniu do ruchu z klauzulą natychmiastowej wykonalności – dodaje wiceprezydent Konrad Frysztak. Koszt inwestycji to ponad 47 milionów złotych. Wiceprezydent chwali wykonawcę i inwestora, czyli MZDiK. Tymczasem – jak informowaliśmy – szef Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu został odwołany przez władze miasta. Odwołanie nastąpiło po kontroli MZDiK przeprowadzonej przez radomski magistrat. - Kontrola wykazała daleko idące nieprawidłowości – informuje wiceprezydent Frysztak. Protokół pokontrolny i zalecenia Biura Kontroli są już dostępne w biuletynie informacji publicznej Urzędu Miejskiego. Do sprawy wrócimy.

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

  • Kolejny przetarg unieważniony

    Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji unieważnił przetarg na dokumentację projektową dotyczącą przebudowy wiaduktu łączącego ulice Żeromskiego z Lubelską. Powód ? Nadesłane oferty są za drogie od zakładanych kosztów.

  • Wyremontują wiadukt? Za drogie ofery.

    3 oferty wpłynęły na przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej na przebudowę wiaduktu łączącego ulice Żeromskiego i Lubelską. Niestety wszystkie ofert są droższe od kwoty jaką MZDiK przeznaczył na ten przetarg.

  • Chcą znać koszty

    Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu ogłosił przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej przebudowy wiaduktu łączącego ulice Żeromskiego z Lubelską. Nowa koncepcja zakłada duże zmiany w układzie komunikacyjnym.

  • 90 milionów na przebudowę ul. Wojska Polskiego i Żółkiewskiego

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej