Dzisiaj jest: 25 Listopada 2020    |    Dziś imieniny obchodzą: Katarzyna, Erazm, Klemens
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Solec n. Wisłą: most imienia Edwarda Wojtasa

sobota, 14 listopad 2015 18:36
Dział: Wiadomości
Autor 

W Solcu nad Wisłą dziś otwarty został czynny już od trzech tygodni most nad Wisłą. Tym razem było to oficjalne otwarcie. Obiekt będzie nosił imię Edwarda Wojtasa. Drogowy.

 

Blisko kilometrowy most łączy Kamień – miejscowość w województwie lubelskim z Solcem nad Wisłą położonym na Mazowszu. W otwarciu mostu wzięli udział m.in. marszałkowie obu tych województw, czyli mazowieckiego i lubelskiego. ­ Zawsze wtedy, kiedy byłem w powiecie lipskim, kiedy rozmawiałem z ludźmi z Solca nad Wisłą, wszyscy mówili, że ten most jest potrzebny. On jest potrzeby dlatego, że łączy południowa część województwa mazowieckiego z województwem lubelskim. Ale daje też tym samym szansę na dobre połączenia drogowe również w kierunku Ukrainy. Dlatego uważam, że jest to niezwykle ważna przeprawa – mówił podczas otwarcia obiektu Adam Struzik, marszałek woj. mazowieckiego. Most będzie nosił imię Edwarda Wojtasa, byłego marszałka woj. lubelskiego, posła PSL, który zginął w katastrofie smoleńskiej. Budowa mostu trwała ponad 3 lata. Kosztowała ponad 200 milionów złotych. Blisko 180 milionów pozyskano z Unii Europejskiej. Z przeprawy kierowcy korzystają już od trzech tygodni. Konstrukcja znacznie skróciła drogę – o blisko 50 kilometrów, czyli prawie godzinę jazdy. To był najdłuższy odcinek tej rzeki, na którym nie było takiej przeprawy. Najbliższe mosty przez Wisłę, w Annopolu i w Puławach dzieli 75 km.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Poszukają pieniędzy w budżecie

  Pojawiła się szansa na odbudowę mostu na Krzewieniu. Mimo, że wszystkie oferty jakie wpłynęły na przetarg ogłoszony przez MZDiK, okazały się za drogie, to MZDik przetargu nie unieważnił. Magistrat poszuka dodatkowych pieniędzy na tę inwestycję w budżecie miasta.

 • Za drogie oferty. Unieważnią przetarg?

  7 ofert wpłynęło na przetarg na odbudowę mostu na Krzewieniu. Przetarg ogłosił Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji. Ale nie wiadomo czy przetarg zostanie rozstrzygnięty. Powód ? Wszystkie nadesłane oferty są za drogie.

 • Most zostanie odbudowany

  Radomski MZDiK ogłosił przetarg na odbudowę mostu na Krzewieniu. Przeprawa została uszkodzona w maju ubiegłego roku przez nawałnicę i powódź. Zakończenie prac planowane jest na przełom lipca i sierpnia.

 • Kukiz '15 pyta o most na Krzewieniu

  Członkowie stowarzyszenia Kukiz '15 zwracają się z pytaniem do władz miasta o nieprzejezdny most na Krzewieniu. Jak twierdzą, przywrócenie mostu do ruchu skróciłoby drogę mieszkańców o blisko 7 kilometrów.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej