Dzisiaj jest: 13 Lipca 2020    |    Dziś imieniny obchodzą: Małgorzata, Ernest, Henryk

6 kolejnych ulic do strefy Tempo 30

sobota, 14 listopad 2015 18:41
Dział: Wiadomości
Autor 

Jeszcze w tym roku zostanie poszerzona w Radomiu strefa Tempo 30. Zostanie do niej włączonych 6 nowych ulic, w tym między innymi Sienkiewicza, Moniuszki i Piłsudskiego. Drogowy.

 

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji strefę Tempo 30 wprowadza w Radomiu etapami. Pierwszy etap to obszar miasta ograniczony ulicami Żeromskiego, Malczewskiego, Kelles­Krauza i Niedziałkowskiego, ale bez tych ulic. W drugim etapie do strefy tempo 30 zostały włączone ulice Niedziałkowskiego i Marii Skłodowskiej­Curie. W trzecim etapie do strefy włączonych zostanie 6 kolejnych ulic. ­ To będą ulice Sienkiewicza, Moniuszki, Piłsudskiego, Mickiewicza, Prusa i Wyszyńskiego – mówi Dariusz Dębski, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu. Zmiany na wymienionych ulicach to nie tylko wprowadzenie na nich ograniczenia prędkości do 30 kilometrów na godzinę. Na ulicach Sienkiewicza i Mickiewicza powstaną dwa nowe wyniesione przejścia dla pieszych. ­ Inna zmiana to wprowadzenie łamanego pierwszeństwa u zbiegu ulicy Sienkiewicza i Piłsudskiego. Będą je mieli ci, którzy będą jechali ulicą Piłsudskiego i skręcali w prawo w ulicę Sienkiewicza – tłumaczy Dariusz Dębski. MZDiK zmieni także lokalizację przystanków autobusowych u zbiegu ulic Moniuszki i Sienkiewicza. Koszt poszerzania strefy Tempo 30, które (jak zapowiada MZDiK) nastąpi jeszcze w tym roku, to około 300 tysięcy złotych.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Groźna kolizja w strefie Tempo 30

  Wymuszenie pierwszeństwa przejazdu było przyczyną kolizji, do której doszło w środę wieczorem na skrzyżowaniu ulic H. Sienkiewicza i kardynała S. Wyszyńskiego. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

 • Uwaga – zmiany w ruchu drogowym w środmieściu

  W południowej części Śródmieścia wprowadzono nową organizację ruchu. Ma to związek z poszerzeniem strefy Tempo 30, która objęła sześć nowych ulic, m.in. ul. Sienkiewicza, Moniuszki i Piłsudskiego.

 • Strefa Tempo 30 coraz większa

  Do strefy Tempo 30 zostanie włączonych 6 nowych ulic. Drogowcy pracują aktualnie na ulicy Sienkiewicza. Tempo 30 w południowej części Śródmieścia zostanie wprowadzona do końca tego roku.

 • Uwaga na skrzyżowania równorzędne

  Trzy kolejne skrzyżowania i kolejne ulice weszły w skład strefy Tempo 30. Tym samym obowiązują na nich inne zasady pierwszeństwa przejazdu. Wielu kierowco – jak zaobserwowaliśmy – jeździ jeszcze „na pamięć”, czyli niezgodnie z nowymi przepisami.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej