Dzisiaj jest: 8 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Piotr, Jan, Hieronim
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Zbiórka krwi z WOPR

poniedziałek, 09 marzec 2015 16:27
Dział: Wiadomości
Autor 

Jeśli możesz to pomóż - apelują ratownicy WOPR, którzy razem z Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa organizują w środę akcję zbiórki krwi.

W środę, 11 marca na Placu Konstytucji 3 Maja odbędzie się akcja zbiórki krwi. Organizatorzy zachęcają do udziału. Bo krew to często jedyny skuteczny lek dla potrzebujących. - Pamiętajmy, że warto pomagać. Osoba, której my dziś pomożemy może jutro pomóc nam - mówi Arkadiusz Maj, ratownik WOPR. Zbiórka krwi będzie połączona z pokazem sprzętu wykorzystywanego na co dzień przez ratowników wodnych. I nie będą to tylko bojki i stroje. - Każdy będzie mógł podejść i z bliska zobaczyć łodzie motorowodne, system woda – lód, który czeka właśnie w pogotowiu bo szykują się roztopy. Myślę że dla kogoś, kto nie ma na co dzień styczności z takim sprzętem, będzie to spora atrakcja – mówi Arkadiusz Maj. Akcja na Placu Konstytucji 3 Maja rozpocznie się o godzinie 11.00 i zakończy o godzinie 15.00.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Nowoczesny sprzęt dla szpitala. Udana zbiórka

  Nowy sprzęt do badań EEG otrzymał Radomski Szpital Specjalistyczny. Aparat udało się kupić dzięki koncertowi charytatywnemu „Poradnia przyjazna dziecku”. To bardzo ważny zakup dla lecznicy

 • Akcja dla bezdomnych. W grudniu charytatywne przedstawienie

  Jeszcze tylko przez tydzień będzie trwała zbiórka ubrań dla osób bezdomnych. Organizuje ją uczeń radomskiego gastronomika, Bartłomiej Maślak. Najbardziej potrzebne są buty.

   

   

  Już w ubiegłym roku Bartek Maślak pomagał bezdomnym. Zorganizował akcję zbiórki ubrań. Potem ze strażą miejska i streetworkerkami Caritas odwiedzali miejsca, w których przebywają bezdomni. Rozdawali tę odzież i ciepłe posiłki, które przygotował „Gastronomik”. Bo szkoła Bartka też zaangażowała się w tę akcję. - Zapytałem mojego katechety, czy dałoby się zrobić taką akcję w szkole. On po rozmowie z dyrektorem zgodził się. I zaczęliśmy działać – opowiada Bartłomiej Maślak.

  W tym roku Świąteczna Akcja dla Osób Bezdomnych Radom 2017 jest większa. Odzież przyjmowana jest w czterech punktach w Radomiu i w jednym punkcie w Grójcu. W Radomiu te punkty to sklep Budowlaniec, ul. Żwirki i Wigury 18, sklep Maxima-Metalplast, ul. Struga 6 (obok Resursy), serwis GSM, ul. Wyścigowa 3i, oraz Radomska Szkoła Rock'a, ul. Sienkiewicza 8.

  Odzież zbierana jest do 1 grudnia. Bartka wspiera też Ośrodek Kultury i Sztuki Resursa Obywatelska. W Resursie odbędzie się charytatywne przedstawienie „Dyzma raz jeszcze”. - Pieniądze zostaną przekazane przede wszystkim na zakup butów zimowych dla bezdomnych - mówi Bartłomiej.

  Przedstawienie odbędzie się 8 grudnia. Bilety już można kupować.

   

 • Centrum Krwiodawstwa apeluje o krew

  Mówiliśmy o tym na początku lipca, ponawiamy apel teraz, choć sytuacja poprawiła się. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa apeluje o oddawania krwi. Najbardziej potrzebne są grupy minusowe.

 • Trwa akcja zbierania książek dla Polaków na Białorusi

  Akcję zorganizowali radomski poseł ugrupowania Kukiz '15, Robert Mordak oraz Michał Pawiński, członek radomskiego oddziału Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej