Dzisiaj jest: 3 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Błażej, Hipolit, Oskar
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

1200 mandatów w ciągu tygodnia.

poniedziałek, 09 marzec 2015 16:32
Dział: Wiadomości
Autor 

Ponad 1000 mandatów dla kierowców, blisko 200 dla pieszych. To podsumowanie akcji „Tydzień bezpieczeństwa pieszych”. Najczęstszy grzech to wyprzedzanie na przejściu.

W ciągu minionego tygodnia kierowcy dostali dużo więcej mandatów. Kierującym autami wystawiano ich ponad 1000. Przede wszystkim za to, że zapominają, że na przejściu dla pieszych to pieszy ma pierwszeństwo. - Wyprzedzanie na przejściu dla pieszych, omijanie, nieustępowanie pierwszeństwa pieszym – wylicza przewinienia kierowców Justyna Leszczyńska z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu. Ale i piesi nie zawsze są bez winy. Najczęściej popełniane wykroczenie to przechodzenie w miejscu niedozwolonym. W ubiegłym tygodniu policja wręczyła przechodniom około 200 mandatów. 160 to kary za pośpiech lub lenistwo. Bo przez to właśnie piesi często zamiast przechodzić na pasach, korzystają z miejsc niedozwolonych. - Piesi łamią przepisy tak jak kierowcy - mówi Justyna Leszczyńska. - W niektórych wypadkach policjanci odstępowali od ukarania mandatem i kierowali sprawę do sądu – dodaje. Kara za przechodzenie w miejscu niedozwolonym może być słona, bo od 20 do 500 złotych. Kierowcy za wykroczenia także muszą płacić duże kwoty. Ale niektórzy płacą cenę znacznie wyższą. W ubiegłym roku na drogach w Radomiu i regionie doszło do prawie 150 wypadków i kolizji z udziałem pieszych. W tym roku – już do ponad 35.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Mateusz D. skazany

  Na 5 lat więzienia sąd skazał w środę 28-letniego Mateusza D., oskarżonego o spowodowanie w lipcu ubiegłego roku na ulicy Mieszka I w Radomiu wypadku, w którym zginęło starsze małżeństwo. Dodatkowo Mateusz D. dostał 10-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

 • Policja rozpoczęła akcję „majowy weekend”

  Na ulicach Radomia, drogach powiatu radomskiego i drogach Mazowsza, rozpoczęła się w piątek policyjna akcja „majowy weekend”. W związku ze zwiększona ilością majowych wyjazdów, pojawi się zdecydowanie więcej patroli policyjnej „drogówki”.

 • Mieli szczęście. Pomogli policjanci

  O prawdziwym szczęściu mogą mówić trzy młode osoby, które w minioną sobotę podróżowały peugeotem drogą numer 728. W miejscowości Stara Wieś auto zapaliło się podczas jazdy, ale kierowca i pasażerowie nie dostrzegli ognia. W porę całe zdarzenie zauważyli policjanci wracający z zabezpieczenia wizyty premiera Morawieckiego w Grójcu i Nowym Mieście.

 • W Radomiu pojawiły się nowe znaki...dla pieszych

  Uwaga piesi. W Radomiu pojawiły się nowe znaki „Stop wypadkom-zachowaj ostrożność”. Znaki ustawiono przy przejściach dla pieszych z inicjatywy radomskiej policji. Inicjatywa ważna i potrzebna bo tylko w miniony poniedziałek, piesi w Radomiu popełnili aż 70 wykroczeń.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej