Dzisiaj jest: 13 Lipca 2020    |    Dziś imieniny obchodzą: Małgorzata, Ernest, Henryk

Krytyka w odpowiedzi na krytykę

wtorek, 17 listopad 2015 16:55
Dział: Wiadomości
Autor 

Budowa cywilnego lotniska na Sadkowie była realizowana w złej kolejności – twierdzą prezydent Radomia Radosław Witkowski i prezes Portu Lotniczego Dorota Sidorko. Radosław Witkowski napisał list w sprawie portu do byłego prezydenta miasta Andrzeja Kosztowniaka.

Andrzej Kosztowniak i były prezes portu Tomasz Siwak zaatakowali obecnego prezydenta miasta i Dorotę Sidorko, prezes spółki Port Lotniczy Radom ostatniego dnia kampanii wyborczej do Parlamentu. Zarzucili obojgu brak dodatkowych inwestycji na lotnisku i brak realizacji podpisanych umów z przewoźnikami. Na tę krytykę listownie odpowiada teraz prezydent Radosław Witkowski. A odpowiedź na krytykę jest krytyką poczynań poprzednich władz. - W mojej ocenie budowę lotniska należało rozpocząć od realizacji ważnych i niezbędnych elementów, jak płyta postojowa, przedłużenie pasa startowego i dróg kołowania. Mamy już określone dyrektywami unijnymi standardy jakie ta infrastruktura ma spełniać w roku 2017 – mówi Radosław Witkowski, prezydent Radomia.

Chodzi o pas startowy, z którego woda po opadach może spływać tylko z jednej strony. Powinna z obydwu. To wytyczne unijne. Jeśli konstrukcja nie zostanie poprawiona to niewykluczone, że w 2017 roku lotnisko będzie musiało przerwać działalność. Ale to nie jedyny mankament. Według Doroty Sidorko brak odpowiednio dużej płyty postojowej i dróg kołowania pozbawia port szans na podpisanie umów z liczącymi się przewoźnikami. - Na dziś najpilniejsza inwestycja to płyta postojowa z drogami kołowania. Tak naprawdę nie mamy możliwości obsłużenia dwóch samolotów na raz. Blokuje to lotnisko w podpisaniu jakichkolwiek umów – mówi prezes spółki Port Lotniczy Radom.

Koszt budowy płyty i dróg kołowania to conajmniej 30 milionów złotych. Prezydent Radomia i prezes portu odpowiadając na krytykę – krytykuje Andrzeja Kosztowniaka i Tomasza Siwaka. Twierdzi, że za czasów kiedy Andrzej Kosztowniak był prezydentem, a Tomasz Siwak – szefem portu, inwestycję źle prowadzono. Prezes Sidorko – jak informuje - zablokowała ostatnio budowę biurowca, który miał być złożony z 60 kontenerów. - Uznałam, że bardziej potrzebny jest nam garaż, w którym zimą będzie można przechowywać sprzęt do obsługi samolotów niż jakiś sztuczny kontenerowiec – dodaje Dorota Sidorko, prezes spółki Port Lotniczy Radom. W liście skierowanym do obecnego dziś posła Andrzeja Kosztowniaka prezydent Radosław Witkowski zarzuca także, że w grudniu ubiegłego roku podstawowa dokumentacja, dotycząca operacyjnej działalności lotniska nie była kompletna.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Zwolnienia w Porcie Lotniczym Radom

  „W spółce Port Lotniczy Radom nastąpi redukcja zatrudnienia” - mówi Dorota Rajkowska, prezes spółki Port Lotniczy Radom. Dorota Rajkowska była gościem porannego studia TV Dami.

 • Adam Bielan: mamy opóźnienie i w przejęciu lotniska przez PPL

  Wicemarszałek Senatu RP Adam Bielan, zaniepokojony jest – jego zdaniem – opieszałością zarządu spółki Port Lotniczy Radom w kwestii współpracy z Przedsiębiorstwem Państwowe Porty Lotnicze. Ta opieszałość – zdaniem marszałka Bielana – może spowodować problemy z przejęciem przez PPL lotniska na Sadkowie i zakłócić harmonogram jego przebudowy.

 • Modlin komentuje rekomendację Radomia

  „To kampania samorządowa lub żart primaaprilisowy” - tak audyt firmy ARUP według którego lotnisko w Radomiu a nie w Modlinie jest korzystniejszym wyborem dla PPL jako lotnisko uzupełniające dla portu Chopina w Warszawie, komentuje Marek Miesztalski, przewodniczący rady nadzorczej spółki Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin.

 • PPL wybuduje radomskie lotnisko od nowa?

  Ponad 900 milionów złotych w dwóch etapach, planuje zainwestować w rozbudowę lotniska na Sadkowie w Radomiu, Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze. Plany mają związek z audytem jaki przeprowadziła – na zlecenie PPL - brytyjska firma ARUP. Z audytu wynika, że to lotnisko w Radomiu jest zdecydowanie lepszym wyborem jako lotnisko uzupełniające dla portu Chopina w Warszawie niż Modlin. Ale radomskie lotnisko trzeba wybudować praktycznie od nowa.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej