Dzisiaj jest: 13 Lipca 2020    |    Dziś imieniny obchodzą: Małgorzata, Ernest, Henryk

Były prezes portu lotniczego pod lupą prokuratury

czwartek, 19 listopad 2015 17:07
Dział: Wiadomości
Autor 

Dorota Sidorko, prezes spółki Port Lotniczy Radom powiadomiła Prokuraturę w sprawie podejrzenia popełnienia przestępstwa przez byłego prezesa spółki Tomasza Siwaka.

 

Zawiadomienia dotyczą działania na szkodę majątku spółki oraz naruszenia tajemnic spółki, poprzez ujawnienie nazw przewoźników, z którymi port prowadził negocjacje. 23 października, w ostatnim dniu kampanii wyborczej do Parlamentu, Tomasz Siwak, były prezes spółki Port Lotniczy Radom ujawnił dziennikarzom z jakimi przewoźnikami port negocjował warunki umów i z jakimi – według Siwaka – umowy podpisał. - Mogę potwierdzić umowę z Wizz Air. Mogę potwierdzić umowy z Eurolotem, SprintAir, EnterAir oraz umowy z AirBaltic czy Czech Airlines – wymieniał nazwy przewoźników Tomasz Siwak. Nazwy przewoźników ujawnił także były prezydent Radomia Andrzej Kosztowniak. - W ubiegłym roku zostały podpisane umowy, których treść nie jest dziś realizowana. W czasie gdy byłem prezydentem spółka Port Lotniczy prowadziła rozmowy z Wizz Air, SprintAir, Eurolotem, EnterAir, AirBaltic i Czecg Airlines. Ponadto były prowadzone rozmowy z Lufthansa i Ryanair. Część tych rozmów zakończyła się podpisaniem umów – mówił Andrzej Kosztowniak, dziś poseł Prawa i Sprawiedliwości. Zdaniem Doroty Sidorko, obecnej prezes portu lotniczego, nastąpiło ujawnienie tajemnic spółki Port Lotniczy. Jedno z zawiadomień złożonych do prokuratury przez Dorotę Sidorko, dotyczy właśnie tej sprawy. Drugie zawiadomienie dotyczy działania Tomasza Siwka na szkodę majątku spółki. - Zawiadomienie dotyczy nadużycia uprawnień przez byłego prezesa i spowodowanie znacznej szkody majątku spółki poprzez nieuzasadnione darowizny na rzecz podmiotów trzecich, jak również zawieranie niekorzystnych umów sprzedaży niektórych składników tego majątku – mówi Małgorzata Chrabąszcz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Radomiu. Dorota Sidorko twierdzi, że powiadomienie prokuratury było jej obowiązkiem. - Po otrzymaniu informacji od pracowników na temat kilku aspektów działalności spółki za poprzedniego zarządu zostałam zmuszona złożyć do prokuratury doniesienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa – mówi Dorota Sidorko. Prokuratura Rejonowa Radom - Wschód, do której trafiły zawiadomienia prowadzi na razie postępowanie sprawdzające. W najbliższy poniedziałek Dorota Sidorko złoży w prokuraturze wyjaśnienia uzupełniające. Po tych wyjaśnieniach zapadnie decyzja czy prokuratura rozpocznie postępowanie karne. Z Tomaszem Siwakiem nie udało nam się skontaktować.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Zwolnienia w Porcie Lotniczym Radom

  „W spółce Port Lotniczy Radom nastąpi redukcja zatrudnienia” - mówi Dorota Rajkowska, prezes spółki Port Lotniczy Radom. Dorota Rajkowska była gościem porannego studia TV Dami.

 • Modlin komentuje rekomendację Radomia

  „To kampania samorządowa lub żart primaaprilisowy” - tak audyt firmy ARUP według którego lotnisko w Radomiu a nie w Modlinie jest korzystniejszym wyborem dla PPL jako lotnisko uzupełniające dla portu Chopina w Warszawie, komentuje Marek Miesztalski, przewodniczący rady nadzorczej spółki Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin.

 • PPL ma nową koncepcję lotniska w Radomiu

  Kilkadziesiąt startów i lądowań w ciągu godziny. Nowy terminal o przepustowości co najmniej 6 milionów pasażerów rocznie. To zaledwie mały wycinek planu generalnego nowego lotniska cywilnego, które ma powstać w Radomiu po ewentualnym przejęciu go przez PPL.

 • Radomskie lotnisko na ostatnim miejscu

  Ponad 10 tysięcy 700 pasażerów odprawiono w radomskim porcie lotniczym w ubiegłym roku. Radomskie lotnisko spadło na ostatnie miejsce w zestawieniu działalności polskich lotnisk cywilnych.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej