Dzisiaj jest: 20 Września 2020    |    Dziś imieniny obchodzą: Renata, Filipina, Eustachy
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Trwa budowa radomskiego gmachu sprawiedliwości

sobota, 21 listopad 2015 14:39
Dział: Wiadomości
Autor  Julia Grzesiak

Trwają prace wykończeniowe w nowym budynku sądu przy ulicy Warszawskiej. Ale do zakończenia inwestycji jeszcze droga daleka - termin oddania budynku upływa w maju 2017 roku.

Jak informuje Joanna Kaczmarek-Kęsik rzecznik sądu, budowa przebiega zgodnie z harmonogramem. W tej chwili kontynuowane są prace wykończeniowe związane z obłożeniem ścian zewnętrznych płytami z piaskowca oraz prace tynkarskie. Bez zakłóceń przebiegają także prace modernizacyjno-adaptacyjne związane m.in. z podłączeniem instalacji, zamontowaniem drzwi wewnętrznych oraz systemu telewizji dozorowej wewnątrz budynku. - Budynek jest bardzo reprezentacyjny, składa się z kilku segmentów. Na pewno bardzo reprezentacyjne jest wejście do tego budynku gdzie jest miejsce na postument Temidy. Są również sale rozpraw, których wielkość jest na pewno również imponująca, bo największa ma 120 metrów kwadratowych - mówi Joanna Kaczmarek-Kęsik.

Termin zakończenia prac przez obecnego wykonawcę, firmę Rosabud, upłynie w maju 2017 roku. Potem rozpoczną się prace związane z wyposażaniem obiektu. - Żeby się przeprowadzić do tego budynku, trzeba wcześniej kupić meble. Wyposażanie budynku też jest związane z przeprowadzeniem postępowania przetargowego – podkreśla rzecznik.

Dlatego nie jest znana dokładna data przenosin do nowej siedziby.

Do nowego gmachu pałacu sprawiedliwości przeniesiony zostanie radomski Sąd Rejonowy, oraz wydziały karne Sądu Okręgowego.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

 • Mateusz D. skazany

  Na 5 lat więzienia sąd skazał w środę 28-letniego Mateusza D., oskarżonego o spowodowanie w lipcu ubiegłego roku na ulicy Mieszka I w Radomiu wypadku, w którym zginęło starsze małżeństwo. Dodatkowo Mateusz D. dostał 10-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

 • Wojewoda mazowiecki nie odpuszcza

  Wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera zaskarżył do Naczelnego Sądu Administracyjnego wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, dotyczący uchylania decyzji wojewody o wygaszeniu mandatu prezydenta Radomia Radosławowi Witkowskiemu.

 • Paweł Górak walczy w sądzie o przywrócenie go do pracy

  Paweł Górak, były komendant Straży Miejskiej w Radomiu, domaga się w Sądzie Pracy przywrócenia go do pracy w Straży Miejskiej. Taką możliwość wyklucza prezydent Radosław Witkowski, która jak mówi: całkowicie utracił zaufanie do Pawła Góraka.

 • Sąd unieważnił wyroki z PRL.

  Radomski sąd unieważnił dziś wyrok wydany przez PRL-owskie organy wobec Jerzego Stępnia. Jerzy Stępień, późniejszy przewodniczący Trybunału Konstytucyjnego, skazany został za złożenie w 1988 roku kwiatów pod pomnikiem Czerwca '76. Wniosek o unieważnienie decyzji sprzed 30 lat złożył IPN.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej