Dzisiaj jest: 13 Lipca 2020    |    Dziś imieniny obchodzą: Małgorzata, Ernest, Henryk

Z Radomia samolotem do Berlina i Wielkiej Brytanii?

poniedziałek, 30 listopad 2015 18:04
Dział: Wiadomości
Autor 

Na radomskie lotnisko wracają Czesi i przychodzi jeszcze jeden przewoźnik, który będzie realizował loty do Wielkiej Brytanii i do Berlina. Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, spółka jest na finiszu negocjacji z jednym z europejskich przewoźników. Tymczasem 7 grudnia odbędzie się sesja nadzwyczajna Rady Miejskiej poświęcona lotnisku na Sadkowie.

Sesję nadzwyczajną poświęconą lotnisku cywilnemu na Sadkowie prezydent Radosław Witkowski zapowiadał już w marcu. Wtedy dał spółce Port Lotniczy czas do końca roku na rozwinięcie skrzydeł. Zielone światełko w tunelu pojawiło się we wrześniu kiedy loty z Radomia rozpoczął łotewski Air Baltic. Dwa tygodnie później do Łotyszy dołączyli Czesi. Dziś po obu przewoźnikach zostały wspomnienia i ulotki. Lotnisko na Sadkowie przegrało z ekonomią. - Z punktu widzenia ekonomicznego ta inwestycja nie powinna być realizowana – mówi Kazimierz Woźniak, radny Radomian Razem. Takich głosów jest więcej. Prezydent Radosław Witkowski – jak zapewnia – jest gotowy na każdą decyzję w sprawie lotniska. Radomscy radni o inwestycji, która już pochłonęła około 100 milionów złotych chcą dyskutować jak najszybciej. - Spółka Port Lotniczy prowadzi ważne dla strategii spółki rozmowy. Nie chciałbym żeby termin sesji nadzwyczajnej miał wpływ na ważne decyzje, które spółka musi podjąć – mówi Radosław Witkowski, prezydent Radomia. Podczas sesji Rady Miejskiej radni ustalili, że sesja nadzwyczajna poświęcona przyszłości lotniska odbędzie się w poniedziałek, 7 grudnia. - Wszystko co dotyczy lotniska na tej sesji zostanie wyjaśnione. Na jakiej podstawie to lotnisko powstało, jakie pieniądze zostały w to lotnisko włożone i co dalej z tym lotniskiem powinniśmy zrobić. To bardzo ważna decyzja dla Radomia – mówi Wiesław Wędzonka, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Radomiu i radny Platformy Obywatelskiej. Niewykluczone, że 7 grudnia spółka Port Lotniczy będzie miała radnym do przekazania dobre informacje. - Patrzyłem sceptycznie na wkładanie pieniędzy w to lotnisko. Jestem za tym, żeby liczyć korzyści. Wiem, że loty już niedługo zostaną wznowione. Będziemy latać. Wiem także, że zostały zlecone badania, które dadzą nam wiedzę, które kierunki są najatrakcyjniejsze dla radomian i mieszkańców regionu – mówi Wiesław Wędzonka. Finisz negocjacji z jednym z europejskich przewoźników potwierdza także prezes spółki Port Lotniczy Dorota Sidorko. Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, nowy przewoźnik ma uruchomić z Radomia loty między innymi do Berlina i Londynu.

Oceń ten artykuł
(6 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Zwolnienia w Porcie Lotniczym Radom

  „W spółce Port Lotniczy Radom nastąpi redukcja zatrudnienia” - mówi Dorota Rajkowska, prezes spółki Port Lotniczy Radom. Dorota Rajkowska była gościem porannego studia TV Dami.

 • Modlin komentuje rekomendację Radomia

  „To kampania samorządowa lub żart primaaprilisowy” - tak audyt firmy ARUP według którego lotnisko w Radomiu a nie w Modlinie jest korzystniejszym wyborem dla PPL jako lotnisko uzupełniające dla portu Chopina w Warszawie, komentuje Marek Miesztalski, przewodniczący rady nadzorczej spółki Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin.

 • PPL ma nową koncepcję lotniska w Radomiu

  Kilkadziesiąt startów i lądowań w ciągu godziny. Nowy terminal o przepustowości co najmniej 6 milionów pasażerów rocznie. To zaledwie mały wycinek planu generalnego nowego lotniska cywilnego, które ma powstać w Radomiu po ewentualnym przejęciu go przez PPL.

 • Radomskie lotnisko na ostatnim miejscu

  Ponad 10 tysięcy 700 pasażerów odprawiono w radomskim porcie lotniczym w ubiegłym roku. Radomskie lotnisko spadło na ostatnie miejsce w zestawieniu działalności polskich lotnisk cywilnych.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej