Dzisiaj jest: 5 Sierpnia 2020    |    Dziś imieniny obchodzą: Oswald, Emil, Maria
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Wniosek o Europejski Nakaz Aresztowania dla Sebastiana N.

środa, 02 grudzień 2015 19:00
Dział: Wiadomości
Autor 

Prokuratura zwróciła się do sądu z wnioskiem o wystawienie za ojcem uprowadzonego w ubiegłym tygodniu 3,5-letniego Fabiana Europejskiego Nakazu Resztowania.

Od minionej soboty Sebastian N., ojciec 3,5-letniego Fabiana uprowadzonego w Radomiu 24 listopada, poszukiwany jest w Polsce listem gończym. Ale według Prokuratury Okręgowej istnieje realne podejrzenie, że Sebastian N. przebywa na terenie jednego z krajów Unii Europejskiej. - Dzisiaj prokurator złożył do Sądu Okręgowego wniosek o wydanie Europejskiego Nakazu Aresztowania wobec ojca dziecka – mówi Małgorzata Chrabąszcz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Radomiu. Policja cały czas szuka uprowadzonego dziecka i jego ojca. W tej sprawie został zatrzymany kolejny mężczyzna i doprowadzony do prokuratury. - Prokurator przesłuchał tę osobę pod zarzutem uprowadzenia dziecka. Podejrzany przyznał się do zarzutu, złożył obszerne wyjaśnienia. Prokurator uznał, że nie ma podstaw, żeby wnioskować o areszt tymczasowy dla tej osoby. Mężczyzna został zwolniony do domu. Nie ma obaw, że będzie mataczył w tej sprawie – dodaje Małgorzata Chrabąszcz. To już szósta osoba, które prokurator postawił zarzut uprowadzenia małoletniego dziecka. Ojciec Fabiana Sebastian. Ma postawione zaocznie zarzuty uprowadzenia dziecka i pozbawienia go wolności. Sąd Rejonowy w Radomiu wydał nakaz aresztowania ojca chłopca na okres 12 dni.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Zarzuty dla Sebastiana N i sześciu innych osób

  Do 10 lat więzienia grozi Sebastianowi N. za uprowadzenie swojego syna Fabiana. Do uprowadzenia doszło w listopadzie 2015 roku. Akt oskarżenia wpłynął już do sądu. Zarzuty postawiono jeszcze sześciu innym osobom.

 • Sebastian N. na wolności

  Sebastian N., oskarżony o uprowadzenie w listopadzie ubiegłego roku swojego syna, 4-letniego Fabiana, opuści areszt. Sąd Okręgowy podtrzymał wcześniejszą decyzję sądu rejonowego o nie przedłużeniu aresztu tymczasowego.

 • Sebastian N. przesłuchiwany

  Kilka godzin trwało dziś w prokuraturze rejonowej przesłuchanie Sebastiana N, ojca 3,5 letniego Fabiana. Sebastian N. przesłuchiwany jest w sprawie zarzutu uprowadzenia Fabiana i pozbawienia go wolności.

 • Uprowadzony w listopadzie Fabian wrócił do domu

  Policja odnalazła uprowadzonego w listopadzie 3,5-letniego Fabiana. W piątek wieczorem chłopiec wrócił do domu. Ojcu chłopca za uprowadzenie dziecka i pozbawienie go wolności grozi co najmniej 5 lat więzienia.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej