Dzisiaj jest: 12 Sierpnia 2020    |    Dziś imieniny obchodzą: Klara, Lech, Julian
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

2 lata więzienia za śmiertelne potrącenie pieszej

czwartek, 03 grudzień 2015 17:16
Dział: Wiadomości
Autor 

Na 2 lata więzienia skazał Sąd Okręgowy w Radomiu kierowcę, który w kwietniu ubiegłego roku potrącił na przejściu dla pieszych dwie uczennice Zespołu Szkół Ekonomicznych. Jedna z nich zginęła na miejscu.

Do tragicznego wypadku doszło w kwietniu ubiegłego roku na ulicy Szarych Szeregów. Krzysztof I. nie zatrzymał się przed przejściem i potrącił na pasach dwie uczennice Zespołu Szkół Ekonomicznych. 18-letnia Mariola zginęła na miejscu. Jej koleżanka Paulina z ciężkimi obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Sąd skazał Krzysztofa I. na dwa lata pozbawienia wolności w zawieszeniu na pięć lat, odebrał mu prawo jazdy na pięć lat i zobowiązał do wypłacenia po 10 tysięcy złotych odszkodowania dla każdego z rodziców Marioli oraz 5 tysięcy złotych dla Pauliny. Rodzice zmarłej dziewczyny wnieśli apelację. Sąd Okręgowy zmienił wyrok i skazał Krzysztofa I. na 2 lata bezwzględnego więzienia. Jak mówi rzecznik Sądu Okręgowego, powodem uchylenia zawieszenia kary było rażące naruszenie przez Krzysztofa I. przepisów ruchu drogowego i przede wszystkim tragiczne skutki tego wypadku. - Znacznie przekroczył prędkość w terenie zabudowanym. Jechał z prędkością powyżej 100 kilometrów na godzinę. Nie zatrzymał się przed przejściem dla pieszych, nie ustąpił pierwszeństwa pieszym przechodzącym przez pasy, mimo że jadący sąsiednim pasem samochód zatrzymał się – tłumaczy decyzję Sądu Okręgowego rzecznik tego sądu Joanna Kaczmarek-Kęsik. Wyrok jest prawomocny.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej