Dzisiaj jest: 12 Sierpnia 2020    |    Dziś imieniny obchodzą: Klara, Lech, Julian
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Jest nowy wiceprezydent. Zmiany w kolegium

czwartek, 03 grudzień 2015 17:37
Dział: Wiadomości
Autor 

Jerzy Zawodnik, szef klubu radnych PO został wiceprezydentem Radomia. Będzie odpowiedzialny za sprawy gospodarcze, pozyskiwanie środków unijnych oraz za służbę zdrowia i pomoc społeczną.

Prezydent Radosław Witkowski stracił dwoje swoich zastępców po ostatnich wyborach parlamentarnych. Anna Białkowska odpowiadająca za służbę zdrowia i pomoc społeczną została wybrana do Sejmu, a Rafał Rajkowski odpowiadający za sprawy gospodarcze, strategię i środki unijne wszedł do Zarządu Województwa Mazowieckiego. Spekulacje kto zastąpi ustępujących wiceprezydentów trwały kilka tygodni. - Mam przyjemność poinformować, że do kolegium prezydenckiego w roli wiceprezydenta zdecydowałem się powołać Jerzego Zawodnika. Pan zawodnik będzie odpowiedzialny za resort gospodarczy czyli za Radomską Strefę Gospodarczą i pozyskiwanie środków unijnych – mówi Radosław Witkowski, prezydent Radomia. Ponadto Jerzy Zawodnik będzie odpowiedzialny także za służbę zdrowia i pomoc społeczną. Oznacza to, że prezydent Witkowski postanowił skupić dwa resorty w jednym ręku. Do tej pory te zadania rozłożone były na dwóch wiceprezydentów. Jerzy Zawodnik deklaruje, że poradzi sobie, bo, jak przekonuje, ma duże doświadczenie. - Mam duże doświadczenie w pozyskiwaniu środków unijnych. Praktycznie całe moje życie zawodowe jest związane z funduszami unijnymi. Pracowałem w radomskim Centrum Informacji Europejskiej, a ostatnio w Mazowieckim Centrum Innowacji i Technologii – mówi Jerzy Zawodnik, nowy wiceprezydent Radomia. Podobnie jest z radomską służbą zdrowia i pomocą społeczną. - Jeżeli chodzi o kwestie zdrowia i polityki społecznej to od 5 lat jestem członkiem Komisji Zdrowia Polityki Społecznej Rady Miejskiej. Od 5 lat jestem także członkiem Rady Społecznej radomskiego szpitala. Dlatego mam pełną wiedzę żeby móc w sposób właściwy nadzorować zarówno szpital jak i MOPS – dodaje Jerzy Zawodnik. Jerzy Zawodnik swoje urzędowanie w roli wiceprezydenta rozpocznie od najbliższego wtorku. W Radzie Miejskiej zastąpi go Jolanta Małgorzata Zając.

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • W szpitalu miejskim powstanie nowy oddział rehabilitacji

  Radomski magistrat ogłosił przetarg na budowę oddziału rehabilitacji w szpitalu miejskim przy ulicy Tochtermana. Inwestycja ma być gotowa w 2020 roku i jak zapowiada prezydent Radosław Witkowski, nowy oddział rehabilitacji ma spełniać standardy europejskie.

 • Zuza – pierwsza radomianka w Nowym Roku

  Ma 55 centymetrów, waży nieco ponad 3 kilogramy i ma na imię Zuzanna. Przyszła na świat 1 stycznia 2018 roku o godz. 22.25. Zuza jest pierwszą radomianką w Nowym Roku.

 • Będą inwestycje nad stawem w Pionkach

  Teren nad Stawem Górnym w Pionkach zostanie zagospodarowany. Pojawią się m.in. atrakcje dla dzieci, które – jak mówi burmistrz Pionek – przyciągną całe rodziny. Inwestycja zdobyła dofinansowanie unijne.

 • Alkohol nie jest im potrzebny. Konkurs rozstrzygnięty
  Lepiej jest mieć pasję niż jej nie mieć, bo pasja daje szczęście – mówią uczniowie, którzy zwyciężyli w konkursie organizowanym przez Zakład Doskonalenia Zawodowego w Radomiu.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej