Dzisiaj jest: 3 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Błażej, Hipolit, Oskar
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Czipy dla psów

wtorek, 10 marzec 2015 17:14
Dział: Wiadomości
Autor 

W Radomiu rozpoczęło się bezpłatne „czipowanie” psów. Elektroniczny „dowód tożsamości” otrzyma ponad 420 czworonogów, których właścicielami są mieszkańcy Radomia.

Akcja „czipowania” psów w Radomiu prowadzona jest przez magistrat już od kilku lat. W tym roku po raz kolejny ogłoszono przetarg na usługę trwałego elektronicznego oznakowania psów. - Przetarg wygrała Przychodnia Weterynaryjna „Zwierzyniec”. Przychodnia będzie świadczyła tę usługę zaraz po podpisaniu stosownej umowy z Urzędem Miejskim – informuje Katarzyna Piechota-Kaim z biura prasowego UM w Radomiu. Dzięki nowej edycji akcji, „czipy” otrzyma ponad 420 psów. - Oczywiście mówimy tutaj o psach, których właścicielami są mieszkańcy Radomia, ponieważ akcja skierowana jest do radomian – mówi Katarzyna Piechota-Kaim. Za „czipowanie” psa jego właściciel nie będzie ponosił żadnych kosztów. - Obowiązkiem właścicieli będzie wypełnienie wniosku. Istotnym elementem jest to, by zwierzę było zaszczepione przeciwko wściekliźnie. Jeżeli nie ma aktualnego szczepienia, to wykonujemy szczepienie w dniu czipowania, dopiero wypełniamy wniosek i implantujemy czip – tłumaczy Bartosz Napora, lekarz weterynarii. Czip dla każdego psa jest swoistego rodzaju elektronicznym „dowodem tożsamości”. Wszczepia się go zwierzęciu pod skórę. - Jest to forma oznakowania, bardzo istotna gdy zwierzę zginie lub trafi w niepowołane ręce albo trafi do schroniska. Najpierw sprawdzamy czytnikiem numer, na podstawie którego mamy dane. Po wpisaniu tego numeru do ewidencji uzyskujemy dane, które właściciel wpisał we wniosku, czyli adres, numer telefony czy adres email. To szybka droga do kontaktu z właścicielem zwierzęcia – tłumaczy Bartosz Napora. Przychodnia „Zwierzyniec” wykona usługę za blisko 11,5 tysiąca złotych brutto. Na taką kwotę opiewa oferta złożona przez placówkę w miejskim przetargu. Ponadto przychodnia ”Zwierzyniec” będzie nadzorował czipowanie psów na terenie Radomia przez jeszcze 4 inne placówki w Radomiu. Akcja „czipowania” psów w mieście cieszy się dużym zainteresowaniem radomian. Do tej pory w rejestrze Wydziału Ochrony Środowiska znajduje się ze swoimi elektronicznymi „dowodami tożsamości” blisko 10 tysięcy psów.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Bezpłatne czipowanie psów w Radomiu

  Trwa akcja czipowania psów. Do końca listopada oznakowanych może zostać 300 czworonogów. Właściciele zwierząt nie ponoszą żadnych kosztów. Za czipy płaci gmina.

 • Nie sprzątasz po pupilu? Możesz zapłacić

  Sprawa jest delikatna i mało przyjemna. Chodzi o psie odchody w miejscach publicznych i o to, kto ma je sprzątać. Powinni właściciele czworonogów, ale nie wszyscy o tym pamiętają.

 • 500 darmowych czipów dla psów

  W Radomiu rozpoczęło się bezpłatne „czipowanie” psów. Elektroniczny „dowód tożsamości” może otrzymać 500 czworonogów, których właścicielami są mieszkańcy Radomia.

 • Przez lata był bez pracy. Wziął sprawy w swoje ręce

  Historia pana Andrzeja to opowieść o tym jak żyć i zarabiać pieniądze dzięki temu, co się kocha. Pan Andrzej nie mógł znaleźć pracy. W końcu wziął sprawy w swoje ręce i zainwestował w to, co lubi najbardziej.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej