Dzisiaj jest: 8 Sierpnia 2020    |    Dziś imieniny obchodzą: Iza, Cyprian, Dominik

Uwaga – zmiany w ruchu drogowym w środmieściu

piątek, 18 grudzień 2015 17:40
Dział: Wiadomości
Autor  Dariusz Osiej

W południowej części Śródmieścia wprowadzono nową organizację ruchu. Ma to związek z poszerzeniem strefy Tempo 30, która objęła sześć nowych ulic, m.in. ul. Sienkiewicza, Moniuszki i Piłsudskiego.

 

Kierowcy jadący w piątek rano między innymi ulicami Sienkiewicza, Piłsudskiego, Mickiewicza i Moniuszki spotkali nowe oznakowania poziome i pionowe. Ma to związek z rozszerzeniem w Radomiu strefy Tempo 30. Obok wymienionych ulic weszły do strefy także ulice Prusa i Wyszyńskiego. Na tych ulicach obowiązuje ograniczenie prędkości do 30 kilometrów na godzinę. W obrębie tych ulic wprowadzono nową organizację ruchu. Skrzyżowania Sienkiewicza/Wyszyńskiego, Sienkiewicza/Mickiewicza i Sienkiewicza/Moniuszki stały się skrzyżowaniami równorzędnymi. Obowiązuje na pierwszeństwo dla pojazdów jadących z prawej strony. Na skrzyżowaniu Sienkiewicza i Piłsudskiego wprowadzono natomiast łamane pierwszeństwo przejazdu. Odcinkiem podporządkowanym jest ulica Piłsudskiego od strony Palcu Konstytucji 3-go Maja. Na ulicy Sienkiewicza zamontowane są już spowalniacze ruchu oraz gotowe jest także wyniesione przejście dla pieszych naprzeciwko Katedry. To trzeci etap wprowadzanie w Radomiu strefy Tempo 30. Prace wykonała firma Drogbud z Radomia. Koszt to ponad 300 tysięcy złotych.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

 • Groźna kolizja w strefie Tempo 30

  Wymuszenie pierwszeństwa przejazdu było przyczyną kolizji, do której doszło w środę wieczorem na skrzyżowaniu ulic H. Sienkiewicza i kardynała S. Wyszyńskiego. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

 • Strefa Tempo 30 coraz większa

  Do strefy Tempo 30 zostanie włączonych 6 nowych ulic. Drogowcy pracują aktualnie na ulicy Sienkiewicza. Tempo 30 w południowej części Śródmieścia zostanie wprowadzona do końca tego roku.

 • 6 kolejnych ulic do strefy Tempo 30

  Jeszcze w tym roku zostanie poszerzona w Radomiu strefa Tempo 30. Zostanie do niej włączonych 6 nowych ulic, w tym między innymi Sienkiewicza, Moniuszki i Piłsudskiego. Drogowy.

 • Uwaga na skrzyżowania równorzędne

  Trzy kolejne skrzyżowania i kolejne ulice weszły w skład strefy Tempo 30. Tym samym obowiązują na nich inne zasady pierwszeństwa przejazdu. Wielu kierowco – jak zaobserwowaliśmy – jeździ jeszcze „na pamięć”, czyli niezgodnie z nowymi przepisami.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej