Dzisiaj jest: 19 Września 2020    |    Dziś imieniny obchodzą: Konstancja, January
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Rekordowa licytacja bombek

poniedziałek, 21 grudzień 2015 18:03
Dział: Wiadomości
Autor 

Blisko 17 tysięcy złotych uzyskano podczas licytacji bombek malowanych w ramach akcji „Przyjaciele dzieciom”. To rekord. Wszystkie pieniądze zostaną przeznaczone na leczenie maleńkiej Michaliny.

 

Ci, którzy wzięli udział w dorocznej licytacji świecidełek malowanych przez znanych radomian w ramach akcji „Przyjaciele dzieciom”, byli hojni. A wszystko dla kilkumiesięcznej Michaliny, która także obecna była na aukcji zorganizowanej w przerwie gwiazdkowego koncertu Radomskiej Orkiestry Kameralnej. - Michalinka jest radosną dziewczynką, ciekawą świata. 2 miesiące temu miała operację. I nikt, kto nie wiedziałby o tym, nie powiedziałby, że jest chora – mówi Karolina Baranek, mama dziewczynki. A jest. I to poważnie. Ma jednokomorowe serce. Żeby żyła potrzebne jest drogie leczenie. I to właśnie na ten cel zbierano pieniądze podczas dorocznej licytacji bombek. Te znajdowały nabywców bez większych problemów i to za rekordowe kwoty. Najdroższe okazały się być bombki artysty plastyka z Łaźni Michała Budzisza i jego córki Agnieszki. Sprzedano je za 1700 złotych. - Fantastycznie nam się bombki sprzedały – mówi Beata Drozdowska, dyrektorka Łaźni. - Myślę, że wynika to z tego, że jest coraz większa świadomość. Ci ludzie otworzyli nie portfele, a serca – dodaje. Za 1350 złotych kupiono bombkę Radosława Witkowskiego, prezydenta miasta. W sumie podczas aukcji uzbierano 16 700 złotych. Dla rodziców Michalinki to wielkie wsparcie. Bo – jak mówią – czują, że nie zostali sami z tak dużym problemem. - Trudno byłoby zostać samemu z takim kłopotem. To, że tyle ludzi nam pomaga, daje nam siłę. Wiemy, że trzeba walczyć dalej, nie można się poddać. Zresztą każdy rodzic zrobiłby chyba wszystko żeby ratować życie swojego dziecka – mówi Grzegorz Baranek, tata Michaliny. Przed Michaliną druga, bardzo ważna operacja w Niemczech. Aukcję bombek w ramach akcji „Przyjaciele dzieciom” zorganizowano po raz ósmy.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
TV Dami

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej