Dzisiaj jest: 19 Września 2020    |    Dziś imieniny obchodzą: Konstancja, January
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Bombki z Jedlińska sprzedane za 4 tysiące

wtorek, 22 grudzień 2015 16:55
Dział: Wiadomości
Autor 

Kolejna akcja charytatywna malowania bombek. Tym razem na pomysł wpadł wójt gminy Jedlińsk. Zaprosił do wspólnego malowania bombek kilkunastu gości. I mimo że bombek nie był zbyt dużo, to wynik aukcji pozytywnie zaskoczył organizatorów. realizacji.

 

Najtrudniejszy pierwszy krok, choć w tym przypadku pierwszy ruch pędzla. Sekretarz gminy Jedlińsk dość długo się przymierzał do pierwszej kreski na swojej bombce. Władze gminy Jedlińsk, także władze kościelne, pracownicy urzędu, przedsiębiorcy z terenu gminy wzięli udział w zorganizowanej po raz pierwszy w Jedlińsku akcji malowania bobek. To pomysł wójta Kamila Dziewierza. ­ To pierwszy raz, zobaczymy jak wyjdzie. Ale już mamy kilkunastu gości, którzy włączyli się w akcję i malują bombki – mówił na początku Kamil Dziewierz, wójt gminy Jedlińsk. A malowano głównie to, co kojarzy się ze świętami i zimą. Na bombkach powstawały bałwany, choinki, gwiazdki i zimowe pejzaże. Choć w tym przypadku nie sam efekt wysiłku malujących, ale efekt całej akcji był najważniejszy. Bo bombki po malowaniu licytowano. A pieniądze uzyskane ze sprzedaży zostały przekazane czterem potrzebującym rodzinom z terenu gminy. ­ Wybraliśmy rodziny, w których są samotne matki, także rodziny wielodzietne, gdzie występuje ogromna bezradność, nie ma pracy, pieniędzy. Oni potrzebują pomocy – informowała Urszula Romanowska z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jedlińsku. Bombki sprzedano w sumie za 4 tysiące złotych. Najwyższą kwotę na licytacji osiągnęła bombka wójta – 850 złotych. Ale i najniższe kwoty na tej licytacji wcale małe nie były, bo żadnego świecidełka nie sprzedano poniżej 150 złotych.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

  • Zespół z Jedlińska gra o awans

    Siatkarze SPS Radmot Jedlińsk walczą o awans do III ligi. Przedostatnia przeszkodą na drodze do celu był zespół Olimpijczyka Mszczonów. Zespół z Jedlińska był gospodarzem meczu, ale wygrał dopiero po pięciu setach.

  • Śmierć znowu przegrała

    Jedlińskie kusaki 2018, czyli ścięcie śmierci. Ludowe obrzędy, znane od kilkuset lat, odbyły się również w tym roku. Tradycyjnie w ostatni wtorek karnawału,. I jak zwykle widowisko oglądały tłumy mieszkańców gminy.

  • „Przyjaciele dzieciom”. Malowali bombki dla Kuby

    Już po raz jedenasty znani radomianie malowali bombki w ramach akcji „Przyjaciele dzieciom”. Dochód ze sprzedaży świecidełek zostanie przeznaczony na leczenie walczącego z nowotworem Kuby.

  • Malują bombki dla Kuby Kruka

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej