Dzisiaj jest: 19 Sierpnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Konstancja, Emilia, Julian

Kłótnia o lotnisko. R. Fałek posądzany o schizofrenię

wtorek, 22 grudzień 2015 17:23
Dział: Wiadomości
Autor 

Kolejny spór polityczny z lotniskiem w tle. Ryszard Fałek zarzuca byłemu prezydentowi Andrzejowi Kosztowniakowi, że tworząc lotnisko naraził miasto na duże szkody finansowe. W odpowiedzi radni PiS sugerują, że Ryszard Fałek ma schizofrenię i przypominają, ile zarobił będąc wiceprezydentem za prezydentury Andrzeja Kosztowniaka.

 

Radny Ryszard Fałek chciał – jak to nazywa – spuentować osiem lat prezydentury Andrzeja Kosztowniaka i tworzenia lotniska cywilnego na ostatniej sesji nadzwyczajnej poświęconej lotnisku. Nie udało mu się to wówczas, ale Ryszard Fałek nie złożył broni i do tematu wrócił na poniedziałkowej sesji Rady Miejskiej. ­ W myśl zasady „co cesarskie cesarzowi, a co boskie Bogu” chcę spuentować okres ośmiu lat. Natomiast w styczniu będzie kolejna sesja nadzwyczajna i podsumujemy prezydenta Witkowskiego. Wtedy zapadnie decyzja co zrobimy z lotniskiem – mówił Ryszard Fałek, randy Wspólnoty Samorządowej. Opinia radnego Fałka na temat radomskiego lotniska nie jest dobra. ­ Mamy lotnisko wybudowane za 80 milionów złotych. Nie ma jakiejkolwiek umowy z przewoźnikiem, która zobowiązywałaby go do stałych lotów. Z tych umów, które ujawniono wcześniej wynika, że my mamy lotnisko, a wy możecie latać i możemy was przyjmować. Nie wynikają z nich żadne zobowiązania. Nie ma współinwestora. Jest wiele błędów inwestycyjnych – ocenia Ryszard Fałek. Ryszard Fałek chciał żeby radni przyjęli stanowisko jego autorstwa, w którym znalazło się stwierdzenie, że Andrzej Kosztowniak "doprowadził na majątku Gminy Miasta Radomia do szkody w wielkich rozmiarach". Na reakcję i to ostrą ze strony radnych Prawa i Sprawiedliwości nie musiał długo czekać. Szef Klubu Radnych PiS Jakub Kowalski zasugerował, że radny Fałek cierpi na schizofrenię. ­ Nie wiem, który radny Ryszard Fałek jest prawdziwy. Czy ten Ryszard Fałek, który przez osiem lat pobierał wysokie wynagrodzenie z budżetu miasta i wtedy nie widział nic złego i nie słyszał nic złego. Wtedy Andrzej Kosztowniak mu odpowiadał jako pracodawca. Czy może prawdziwy jest ten radny Ryszard Fałek, który dziś krytykuje swojego poprzedniego pracodawcę – mówi Jakub Kowalski, radny Prawa i Sprawiedliwości. Jakub Kowalski twierdzi, że Ryszard Fałek prowadzi prywatną wojnę z byłym prezydentem Radomia. ­ Być może jest tak, że wynagrodzenie powyżej miliona złotych, bo tyle, jak zliczyłem oświadczenia majątkowe pobrał z budżetu miasta Ryszard Fałek w formie swoich wynagrodzeń, powoduje zaburzenia osobowości. Ja takich problemów nigdy osobiście nie doświadczyłem. W tym przypadku ewidentnie widać, że jest dwóch Ryszardów Fałków – dodaje Jakub Kowalski. O spokój wokół lotniska na Sadkowie prosi z kolei Wiesław Wędzonka, radny Platformy Obywatelskiej. ­ Czekamy do stycznia. Jestem pewien, że prezydent Radosław Witkowski oraz zarząd spółki Port Lotniczy przedstawią filozofię działania lotniska w roku 2016. Jestem przekonany, że radomskie lotnisko ma szansę na sukces tylko potrzeba chwili spokoju i oddechu – mówi Wiesław Wędzonka, radny Platformy Obywatelskiej. Ostatecznie radni nie przyjęli stanowiska, które proponował Ryszard Fałek.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
TV Dami

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Zwolnienia w Porcie Lotniczym Radom

  „W spółce Port Lotniczy Radom nastąpi redukcja zatrudnienia” - mówi Dorota Rajkowska, prezes spółki Port Lotniczy Radom. Dorota Rajkowska była gościem porannego studia TV Dami.

 • Adam Bielan: mamy opóźnienie i w przejęciu lotniska przez PPL

  Wicemarszałek Senatu RP Adam Bielan, zaniepokojony jest – jego zdaniem – opieszałością zarządu spółki Port Lotniczy Radom w kwestii współpracy z Przedsiębiorstwem Państwowe Porty Lotnicze. Ta opieszałość – zdaniem marszałka Bielana – może spowodować problemy z przejęciem przez PPL lotniska na Sadkowie i zakłócić harmonogram jego przebudowy.

 • Modlin komentuje rekomendację Radomia

  „To kampania samorządowa lub żart primaaprilisowy” - tak audyt firmy ARUP według którego lotnisko w Radomiu a nie w Modlinie jest korzystniejszym wyborem dla PPL jako lotnisko uzupełniające dla portu Chopina w Warszawie, komentuje Marek Miesztalski, przewodniczący rady nadzorczej spółki Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin.

 • PPL wybuduje radomskie lotnisko od nowa?

  Ponad 900 milionów złotych w dwóch etapach, planuje zainwestować w rozbudowę lotniska na Sadkowie w Radomiu, Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze. Plany mają związek z audytem jaki przeprowadziła – na zlecenie PPL - brytyjska firma ARUP. Z audytu wynika, że to lotnisko w Radomiu jest zdecydowanie lepszym wyborem jako lotnisko uzupełniające dla portu Chopina w Warszawie niż Modlin. Ale radomskie lotnisko trzeba wybudować praktycznie od nowa.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej