Dzisiaj jest: 4 Sierpnia 2020    |    Dziś imieniny obchodzą: Dominika, Jan, Protazy

W miarę spokojne święta

poniedziałek, 28 grudzień 2015 17:26
Dział: Wiadomości
Autor 

Święta Bożego Narodzenia minęły w Radomiu dość spokojnie. Najwięcej pracy miało Pogotowie Ratunkowe i ambulatorium. Od czwartku do soboty z ich pomocy skorzystało blisko 1,5 tys. osób.

 

To już tradycja, że w okresie świąt najwięcej pracy ma pogotowie. Zespoły ratownictwa medycznego wyjeżdżały 633 razy. W sumie udzieliliśmy 476 świadczeń zdrowotnych. Mam tu na myśli nocną i świąteczną opiekę zdrowotną – mówi Piotr Kowalski, dyrektor Pogotowia Ratunkowego w Radomiu.

Straż Pożarna z kolei w czasie świąt wyjeżdżała do akcji kilkadziesiąt razy. Radomscy strażacy interweniowali blisko 40 razy. Były to drobne zdarzenia typu kolizje samochodowe lub pożary śmietników. Do najpoważniejszego zdarzenia doszło w wigilijny wieczór w jednym z domów przy ulicy Warneńskiej. Czteroosobowa rodzina podtruła się tlenkiem węgla – mówi kapitan Konrad Neska, rzecznik Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu.

Natomiast dla radomskiej policji święta minęły dość spokojnie. – Kilka dni świątecznych na drogach Radomia i powiatu radomskiego to 27 kolizji i 2 wypadki drogowe, w których dwie osoby zostały ranne. Policjanci zatrzymali także kilku nieodpowiedzialnych kierowców, którzy zdecydowali się na kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu – mówi Justyna Leszczyńska z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Radomiu.

W tym czasie na drogach Mazowsza doszło do 19 wypadków drogowych, w których zginęły 4 osoby, a 22 zostały ranne. Policja zatrzymała także ponad 60 nietrzeźwych kierowców.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej