Dzisiaj jest: 5 Sierpnia 2020    |    Dziś imieniny obchodzą: Oswald, Emil, Maria

Sebastian N. głoduje w areszcie

wtorek, 29 grudzień 2015 18:17
Dział: Wiadomości
Autor 

Sebastian N., który jest podejrzany o uprowadzenie w listopadzie 3,5-letniego Fabiana, rozpoczął w areszcie głodówkę. Protestuje w ten sposób przeciwko - jego zdaniem - bezprawnemu działaniu sądu, prokuratury i policji. Uważa, że został aresztowany bezprawnie. Prokuratura zapewnia, że głodówka Sebastiana N. nie wpłynie na prowadzone śledztwo.

 

Sebastian N. od 6 grudnia przebywa w areszcie na Koziej Górze. Na podstawie decyzji sądu będzie w nim przebywał do marca. W poniedziałek Sebastian N. rozpoczął w areszcie protest głodowy. Jak pisze w swoim oświadczeniu, protestuje przeciwko bezprawnemu i przestępczemu działaniu radomskiego sądu, prokuratury i policji oraz bezprawnemu przetrzymywaniu go w areszcie. - Śledztwo prowadzone jest w dalszym ciągu. Prowadzone są czynności wcześniej zaplanowane. Głodówka podejrzanego nie zmienia biegu i toku postępowania karnego - mówi

Małgorzata Chrabąszcz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Radomiu.

Sebastian N. zamierza głodować do 2 marca czyli do końca terminu tymczasowego aresztowania. - Nad przebiegiem stosowania środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania czuwa administracja aresztu. W razie zagrożenia zdrowia bądź życia podejrzanego będą podejmowane działania przez administrację aresztu – dodaje Małgorzata Chrabąszcz.

Włodzimierz Wolski, dyrektor Ośrodka Interwencji Kryzysowej uważa, że głodówka Sebastiana N. to próba zwrócenia uwagi mediów na jego obecną sytuację. - Pytanie: co ta głodówka da? Nie sądzę, żeby cokolwiek dała. Jest to chęć zwrócenia uwagi. Jednak trzeba pamiętać, że dokonano bardzo poważnego przestępstwa. Porwano dziecko i ukrywano to dziecko. I nie porwał go ojciec, tylko zorganizowana grupa przestępcza – mówi Włodzimierz Wolski, dyrektor Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Radomiu.

Do uprowadzenia małoletniego Fabiana doszło 24 listopada. Po 10 dniach policja w okolicach Katowic zatrzymała ojca chłopca i dwóch innych mężczyzn, którzy podróżowali z dzieckiem samochodem. Prokurator postawił Sebastianowi N. zarzuty uprowadzenia dziecka i pozbawienia go wolności powyżej 7 dni. Grozi mu kara do 10 lat więzienia.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej