Dzisiaj jest: 12 Sierpnia 2020    |    Dziś imieniny obchodzą: Klara, Lech, Julian

Kto pobrudził, kto posprząta?

środa, 30 grudzień 2015 17:51
Dział: Wiadomości
Autor 

Mieszkańcy jednego z bloków na Młodzianowie skarżą się na brud w piwnicy. Upraszczając – skarżą się na swoich sąsiadów. Bo klatki są zamykane, a dostęp do nich mają tylko mieszkańcy bloku.

 

Wieżowiec przy ulicy Świętokrzyskiej 15 z zewnątrz sprawia wrażenie zadbanego i czystego. Blok został docieplony i pomalowany w 2009 roku. Klatki schodowe zostały pomalowane trzy lata temu. Od tego czasu zdążyły się już pojawić pęknięcia, ubytki i ślady po twórczości lokalnych poetów. Każda klatka ma domofon, a każde z mieszkań posiada swój kod i klucz do drzwi wejściowych. Tymczasem w piwnicznych korytarzach nie brakuje gruzu, śmieci, a nawet biurowego fotela. Na ścianach graffiti. Piwniczne korytarze i zaułki służą także do organizacji alkoholowych imprez. Skoro klatki schodowe są zabezpieczone domofonami, to rodzi się pytanie, kto znosi gruz do piwnicy i kto brudzi ściany? Jak poinformowała nas Małgorzata Stępień, administrator jednostki Młodzianów, korytarze piwniczne dwa razy w miesiącu sprząta firma zewnętrza, z którą umowę podpisała spółdzielnia „Ustronie”. W każdy czwartek sprzątane są także klatki schodowe. Część gruzu leżącego w piwnicy należy do jednego z lokatorów. Już zobowiązał się, że go usunie. Pozostałą cześć może wywieźć firma zewnętrzna, ale trzeba za to zapłacić. A przedstawiciel spółdzielni zwraca uwagę, że część mieszkań w tym bloku jest zadłużona.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej