Dzisiaj jest: 19 Sierpnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Konstancja, Emilia, Julian

Sesja o lotnisku później

wtorek, 19 styczeń 2016 16:19
Dział: Wiadomości
Autor 

Dopiero w drugiej połowie lutego odbędzie się sesja nadzwyczajna Rady Miejskiej poświęcona lotnisku cywilnemu na Sadkowie. Powodem – jak mówi prezydent Radosław Witkowski – są prace nad programem naprawczym i biznesplanem dla lotniska.

 

Na grudniowej sesji nadzwyczajnej ustalono, że kolejna sesja poświęcona lotnisku odbędzie się w styczniu. W styczniu pojawiły się informacje, że sesja planowana jest na przełom stycznia i lutego. Ale ten termin także już nie jest aktualny. - Przesłałem wniosek do przewodniczącego Rady Miejskiej o to, żeby sesja nadzwyczajna w sprawie lotniska odbyła się w drugiej połowie lutego – mówi Radosław Witkowski, prezydent Radomia. Jak mówi prezydent, przesunięcie terminu sesji nadzwyczajnej ma związek z pracami spółki Port Lotniczy nad kilkoma ważnymi dokumentami. - Takimi jak biznesplan czy program naprawczy. Większość tych dokumentów jest realizowana przy udziale podmiotów zewnętrznych. Chcielibyśmy na najbliższej sesji przedstawić już komplet dokumentów i dokumenty, na bazie których będziemy mogli podejmować odpowiedzialne decyzje co do losów lotniska – dodaje prezydent Radosław Witkowski. Oprócz prac nad program naprawczym i biznesplanem, spółka Port Lotniczy prowadzi także prace nad uruchomieniem z lotniska na Sadkowie połączeń z Wyspami Brytyjskimi. Niewykluczone, że na lutowej sesji rady Miejskiej spółka ogłosi nazwę przewoźnika, który będzie realizował te loty.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Zwolnienia w Porcie Lotniczym Radom

  „W spółce Port Lotniczy Radom nastąpi redukcja zatrudnienia” - mówi Dorota Rajkowska, prezes spółki Port Lotniczy Radom. Dorota Rajkowska była gościem porannego studia TV Dami.

 • Adam Bielan: mamy opóźnienie i w przejęciu lotniska przez PPL

  Wicemarszałek Senatu RP Adam Bielan, zaniepokojony jest – jego zdaniem – opieszałością zarządu spółki Port Lotniczy Radom w kwestii współpracy z Przedsiębiorstwem Państwowe Porty Lotnicze. Ta opieszałość – zdaniem marszałka Bielana – może spowodować problemy z przejęciem przez PPL lotniska na Sadkowie i zakłócić harmonogram jego przebudowy.

 • Radni byli jednogłośni. Są pieniądze na obchody

  Są pieniądze na organizację obchodów 42 rocznicy Czerwca'76 i międzynarodowych pokazów lotniczych na 100-lecie polskiego lotnictwa wojskowego. Radni jednogłośnie zgodzili się na wpisanie do budżetu w sumie ponad jednego milina 230 tysięcy złotych na organizację wspomnianych imprez.

 • Radni pytali: po co ta sesja ?

  Na koniec Teledziennika o poniedziałkowej sesji nadzwyczajnej Rady Miejskiej, która – według wielu radnych – nie powinna w ogóle się odbyć. Radni chcieli uzyskać od prezydenta informacje o najważniejszych inwestycjach drogowych w mieście.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej