Dzisiaj jest: 5 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Adelajda, Agata, Izydor
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Caritas rozdaje żywność

wtorek, 02 luty 2016 15:53
Dział: Wiadomości
Autor 

Ponad 250 ton warzyw i owoców rozdała radomska Caritas od listopada zeszłego roku potrzebującym. Caritas zaprasza po odbiór kolejnych partii warzyw i owoców, a także żywności rozdawanej w ramach programu FEAD.

 

Prawie 240 ton jabłek, 6 ton kapusty, ponad 4 tony gruszek, tonę pomidorów i papryki wydano od listopada 2015 roku z magazynu Caritas Diecezji Radomskiej przy ulicy Kościelnej. Wydawane owoce i warzywa to efekt rosyjskiego embarga. - Jak wiemy, embargo obowiązuje cały czas, także my nadal wydajemy tę żywność – informuje ks. Robert Kowalski, dyrektor Caritas Diecezji Radomskiej. Dziś – jak informował dyrektor radomskiej Caritas – miała być nowa dostawa warzyw i owoców. Są one wydawane osobom, które znajdują się w trudnej sytuacji materialnej. Z tego samego magazynu rozdawana jest także żywność pochodząca z programu FEAD. - W magazynie Caritas przy ulicy Kościelnej jest jeszcze żywność do odbioru dla osób zarejestrowanych. Także prosimy te osoby, które jeszcze nie odebrały żywności o zgłaszanie się do nas – dodaje dyrektor. Obecna edycja programu FEAD ma trwać do końca kwietnia tego roku. Natomiast warzywa i owoce z tej edycji Embarga wydawane mają być do końca czerwca. Magazyn Caritas Diecezji Radomskiej czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8.30 – 13.00.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Pomoc za 1 procent

  Caritas Diecezji Radomskiej chce rozszerzyć pomoc dla chorych. Pieniądze na zakup sprzętu medycznego mają pochodzić z rozliczeń PIT, które Caritas wypełnia bezpłatnie w zamian za 1 procent od podatku dochodowego.

 • Nie wyrzucajmy jedzenia po świętach. Podzielmy się

  Co roku obiecujmy sobie, że kupimy mniej niż przed rokiem i co roku okazuje się, że nie udało się nam dotrzymać tego postanowienia. Po świętach mamy nadmiar żywności. Nie wyrzucajmy jej. Podzielmy się jedzeniem. Żywność można przekazać m.in. do radomskiej Caritas, o co apeluje jej dyrektor.

 • Caritas pomaga dzieciom

  Rozpoczęła się kościelna akcja sprzedaży świec. Uzyskane w ten sposób pieniądze będą przeznaczone na pomoc dla dzieci. Akcja ma charakter ekumeniczny.

   

   

   

 • Akcja dla bezdomnych. W grudniu charytatywne przedstawienie

  Jeszcze tylko przez tydzień będzie trwała zbiórka ubrań dla osób bezdomnych. Organizuje ją uczeń radomskiego gastronomika, Bartłomiej Maślak. Najbardziej potrzebne są buty.

   

   

  Już w ubiegłym roku Bartek Maślak pomagał bezdomnym. Zorganizował akcję zbiórki ubrań. Potem ze strażą miejska i streetworkerkami Caritas odwiedzali miejsca, w których przebywają bezdomni. Rozdawali tę odzież i ciepłe posiłki, które przygotował „Gastronomik”. Bo szkoła Bartka też zaangażowała się w tę akcję. - Zapytałem mojego katechety, czy dałoby się zrobić taką akcję w szkole. On po rozmowie z dyrektorem zgodził się. I zaczęliśmy działać – opowiada Bartłomiej Maślak.

  W tym roku Świąteczna Akcja dla Osób Bezdomnych Radom 2017 jest większa. Odzież przyjmowana jest w czterech punktach w Radomiu i w jednym punkcie w Grójcu. W Radomiu te punkty to sklep Budowlaniec, ul. Żwirki i Wigury 18, sklep Maxima-Metalplast, ul. Struga 6 (obok Resursy), serwis GSM, ul. Wyścigowa 3i, oraz Radomska Szkoła Rock'a, ul. Sienkiewicza 8.

  Odzież zbierana jest do 1 grudnia. Bartka wspiera też Ośrodek Kultury i Sztuki Resursa Obywatelska. W Resursie odbędzie się charytatywne przedstawienie „Dyzma raz jeszcze”. - Pieniądze zostaną przekazane przede wszystkim na zakup butów zimowych dla bezdomnych - mówi Bartłomiej.

  Przedstawienie odbędzie się 8 grudnia. Bilety już można kupować.

   

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej