Dzisiaj jest: 8 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Piotr, Jan, Hieronim
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Miska ryżu dla premier Kopacz

poniedziałek, 16 marzec 2015 16:16
Dział: Wiadomości
Autor 

Miska ryżu bo wielu Polaków zarabia tyle, że ledwo im starcza na jedzenie – tłumaczą przedstawiciele ruchu Polska Społeczna. Miskę z ryżem w radomskim biurze Ewy Kopacz. Zapowiadają, że to początek ich działań.

Dwóch przedstawicieli Polski Społecznej i ogromna miska ryżu. Było ich tylko dwoje bo – jak tłumaczą - oddział ruchu w Radomiu powstał w zeszłym tygodniu, i że dopiero rozkręcają działalność w mieście. A zaczęli od akcji „Zamiast miski ryżu”. - Miska ryżu symbolizuje płace jaką dostają Polacy za swoją pracę. Tak jak kiedyś płacono żywnością, tak teraz wielu Polaków zarabia tyle, że często nie starcza im na przysłowiową miskę ryżu – wyjaśnia Emilia Elis, przewodnicząca Polski Społecznej w Radomiu. Przewodnicząca Polski Społecznej w Radomiu przyniosła także listę 28 postulatów ruchu skierowanych do władz rządowych. Miskę ryżu jak i listę postulatów złożono w radomskim biurze premier Ewy Kopacz. Polska Społeczna domaga się między innymi podniesienia finansowania służby zdrowia do 8 % PKB, narodowego programu budowy mieszkań czynszowych, czy opodatkowania korporacji i banków – to żądania ogólnopolskie, ale członkowie ruchu z Radomia mieli też lokalne postulaty. Liczą że władze państwa zwrócą uwagę na problemy radomian. - Tu jest jedno z największych bezroboci w kraju. 75 % mieszkańców traktuje Radom jak sypialnie. Pracują poza miastem od poniedziałku do piątku, a w weekendy znajdują czas na to, żeby przebywać ze swoimi rodzinami. Ja mieszkam w Radomiu od 4 lat, mogłabym się zatem za bardzo nie interesować tym, co tu się dzieje, ale pokochałam to miasto, chciałabym aby moje dzieci miały tu przyszłość - mówi Emilia Elis. Taką samą akcję – takie same miski ryżu członkowie Polskie Społecznej przekazali dziś do siedzib władz rządzących w Warszawie, Nowym Tomyślu, Łodzi i Krakowie. Członkowie ruchu zapowiadają koleje akcje: demonstracje i happeningi. Ruch Polska Społeczna powstał na bazie ruchu „Warszawa Społeczna”, który działa w stolicy od 4 lat.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • PO pracuje nad programem „Polska seniora”

  Godne życie, zdrowe życie, aktywne życie – na tych trzech filarach Paltforma Obywatelska chce oprzeć program „Polska Seniora”. Jego założenia konsultowane są w środowiskach seniorów. W Radomiu o programie „Polska seniora opowiadały posłanki PO:Anna Białkowska, Marzena Okła-Drewnowicz, Agnieszka Kołacz-Leszczyńska i Anna Wasilewska.

 • Radni PO: "Mieszkanie Plus to klapa"

  Radni Platformy Obywatelskiej chcą żeby miasto odzyskało tereny przy ulicy Tytoniowej przekazane do potrzeb rządowego programu Mieszkanie plus. Radni PO przygotowują specjalną uchwałę, w której będą chcieli przekazania tej działki spółce Administrator pod budowę tanich mieszkań pod wynajem w ramach Towarzystw Budownictwa Społecznego.

 • Radosław Witkowski z poparciem PO i Nowoczesnej

  Prezydent Radomia Radosław Witkowski, otrzymał poparcie Koalicji Obywatelskiej w tegorocznych wyborach prezydenckich. Koalicję Obywatelską stworzyły Platforma Obywatelska i Nowoczesna. Kandydatką na wiceprezydenta Radomia jest Katarzyna Kalinowska, szefowa radomskich struktur Nowoczesnej.

 • PO: liczymy na rozmowy merytoryczne, nie polityczne

  Jesteśmy gotowi na kompromis i oczekujemy kompromisu – mówią radni PO przed rozmowami na temat zmian w budżecie i Wieloletniej Prognozie Finansowej. Jak dodają, są za budową rehabilitacji, ale po stworzeniu nowego kosztorysu i nie kosztem budowy trasy N-S.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej