Dzisiaj jest: 19 Sierpnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Konstancja, Emilia, Julian

Zgoda na rozbudowę lotniska. Ale lotów na razie brak

czwartek, 18 luty 2016 17:38
Dział: Wiadomości
Autor 

Port Lotniczy Radom ma pozwolenie na budowę stacji paliw. Jest zatem zgoda na rozbudowę, ale lotów na razie brak. 22 lutego odbędzie się ostatni rejs z Radomia do Pragi.

 

Czeski przewoźnik Czech Airlines, który realizował połączenia Radom – Praga, proponował przedłużenie współpracy, ale oferta nie zadowalała spółki Port Lotniczy. - Była jeszcze taka propozycja, że może przedłużymy współpracę o miesiąc lub dwa. Nie możemy sobie pozwolić na taką huśtawkę nastrojów. Chcemy zostawić tę Pragę, ale z być może innym przewoźnikiem. Kierunek się przyjął. Można powiedzieć, że sprzedaje się sam – mówi Dorota Sidorko, prezes spółki Port Lotniczy Radom. Spółka cały czas deklaruje, że pracuje nad uruchomieniem z Radomia siatki połączeń, która będzie spójna z badaniami jakie ostatnio zleciła. Badania, które przeprowadziła jedna z brytyjskich firm, dotyczyły kierunków i przewoźników, którzy mogliby operować z lotniska na Sadkowie. Z podobnych opracowań korzystały i korzystają między innymi lotniska w Modlinie i Lublinie. Jak deklaruje Dorota Sidorko szczegóły i wyniki badań zostaną przedstawione na sesji Rady Miejskiej poświęconej lotnisku, którą zaplanowano na 29 lutego. Tymczasem na lotnisku na Sadkowie powstanie stacja paliw dla małych samolotów turystycznych i biznesowych, czyli General Aviation. Pozwolenie na budowę wydał wojewoda mazowiecki. - W momencie kiedy będziemy mieli paliwo, chętnie będą u nas lądowały mniejsze samoloty. To ważne, ponieważ ruch turystyczny i biznesowy tych statków powietrznych dynamicznie się rozwija. W związku z tym jest to także jakaś forma zarobkowania dla naszego lotniska - sprzedaż paliwa – dodaje Dorota Sidorko. Oprócz samej stacji, wybudowana zostanie także płyta pod kontenery, odwodnienie i droga manewrowa dla samolotów. Także oświetlenie. Spółka otrzymała też pozwolenie na sprzedaż paliwa akcyzowego i nieakcyzowego bez dodatkowych kosztów. - Możemy paliwo składować w jednym kontenerze i rozdzielać paliwo akcyzowe i nieakcyzowe już podczas sprzedaży – tłumaczy Dorota Sidorko. Jak dodaje prezes, prace przy budowie stacji paliw mają ruszyć wiosną tego roku. Inwestycja ma kosztować kilkaset tysięcy złotych. Pieniądze pochodzą z dofinansowania jakie spółka Port Lotniczy uzyskała z budżetu miasta w ubiegłym roku.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
TV Dami

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Zwolnienia w Porcie Lotniczym Radom

  „W spółce Port Lotniczy Radom nastąpi redukcja zatrudnienia” - mówi Dorota Rajkowska, prezes spółki Port Lotniczy Radom. Dorota Rajkowska była gościem porannego studia TV Dami.

 • Adam Bielan: mamy opóźnienie i w przejęciu lotniska przez PPL

  Wicemarszałek Senatu RP Adam Bielan, zaniepokojony jest – jego zdaniem – opieszałością zarządu spółki Port Lotniczy Radom w kwestii współpracy z Przedsiębiorstwem Państwowe Porty Lotnicze. Ta opieszałość – zdaniem marszałka Bielana – może spowodować problemy z przejęciem przez PPL lotniska na Sadkowie i zakłócić harmonogram jego przebudowy.

 • Modlin komentuje rekomendację Radomia

  „To kampania samorządowa lub żart primaaprilisowy” - tak audyt firmy ARUP według którego lotnisko w Radomiu a nie w Modlinie jest korzystniejszym wyborem dla PPL jako lotnisko uzupełniające dla portu Chopina w Warszawie, komentuje Marek Miesztalski, przewodniczący rady nadzorczej spółki Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin.

 • PPL wybuduje radomskie lotnisko od nowa?

  Ponad 900 milionów złotych w dwóch etapach, planuje zainwestować w rozbudowę lotniska na Sadkowie w Radomiu, Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze. Plany mają związek z audytem jaki przeprowadziła – na zlecenie PPL - brytyjska firma ARUP. Z audytu wynika, że to lotnisko w Radomiu jest zdecydowanie lepszym wyborem jako lotnisko uzupełniające dla portu Chopina w Warszawie niż Modlin. Ale radomskie lotnisko trzeba wybudować praktycznie od nowa.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej