Dzisiaj jest: 18 Września 2020    |    Dziś imieniny obchodzą: Irena, Stanisław, Józef
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Konina zamiast wołowiny. Nadal nie ma wyroku

czwartek, 25 luty 2016 16:31
Dział: Wiadomości
Autor  Julia Grzesiak

Dziś radomski Sąd Okręgowy miał wydać wyrok w sprawie właściciela ubojni, który fałszował mięso mieszając koninę z wołowiną. Oskarżony poddał się dobrowolnie karze. Wyrok jeszcze nie zapadł. Sędzia postanowił przeprowadzić czynności sprawdzające.

 

Na dzisiejszą rozprawę w radomskim Sądzie Okręgowym nie przyszedł ani oskarżony, ani jego obrońca. Stanisławowi K., właścicielowi podradomskiej ubojni postawiono 4 zarzuty, w tym o naruszeniu ustawy o bezpieczeństwie żywności i żywienia. Oskarżony przyznał się do winy i złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze. Zaproponował dla siebie karę dwóch lat więzienia w zawieszeniu na pięć lat. Sąd miał dziś wydać w tej sprawie wyrok, ale sędzia postanowił przeprowadzić czynności sprawdzające. W tym celu zwróci się do Sądu Rejonowego w Przysusze o nadesłanie akt sprawy.

- Sąd wyroku nie ogłosi, ponieważ doszedł do przekonania, że musi jeszcze pewne okoliczności sprawdzić. Sąd jest zobowiązany do tego, nawet jeśli jest to postępowanie uproszczone, to na sądzie ciąży obowiązek sprawdzenia wniosku - mówi Jerzy Kosiela, sędzia Sądu Okręgowego w Radomiu.

Sfałszowane mięso trafiało nie tylko do odbiorców w Polsce, ale także do Niemiec, Francji, Danii, Irlandii czy Holandii. Proceder polegał na mieszaniu mięsa końskiego z wołowiną. Lepszej jakości konina miała ukryć jakość gorszej wołowiny. Posiedzenie zostało odroczone. Kolejna rozprawa odbędzie się 16 marca.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

 • Mateusz D. skazany

  Na 5 lat więzienia sąd skazał w środę 28-letniego Mateusza D., oskarżonego o spowodowanie w lipcu ubiegłego roku na ulicy Mieszka I w Radomiu wypadku, w którym zginęło starsze małżeństwo. Dodatkowo Mateusz D. dostał 10-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

 • Wojewoda mazowiecki nie odpuszcza

  Wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera zaskarżył do Naczelnego Sądu Administracyjnego wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, dotyczący uchylania decyzji wojewody o wygaszeniu mandatu prezydenta Radomia Radosławowi Witkowskiemu.

 • Paweł Górak walczy w sądzie o przywrócenie go do pracy

  Paweł Górak, były komendant Straży Miejskiej w Radomiu, domaga się w Sądzie Pracy przywrócenia go do pracy w Straży Miejskiej. Taką możliwość wyklucza prezydent Radosław Witkowski, która jak mówi: całkowicie utracił zaufanie do Pawła Góraka.

 • Sąd unieważnił wyroki z PRL.

  Radomski sąd unieważnił dziś wyrok wydany przez PRL-owskie organy wobec Jerzego Stępnia. Jerzy Stępień, późniejszy przewodniczący Trybunału Konstytucyjnego, skazany został za złożenie w 1988 roku kwiatów pod pomnikiem Czerwca '76. Wniosek o unieważnienie decyzji sprzed 30 lat złożył IPN.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej