Dzisiaj jest: 8 Sierpnia 2020    |    Dziś imieniny obchodzą: Iza, Cyprian, Dominik
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Sebastian N. na wolności

środa, 02 marzec 2016 15:46
Dział: Wiadomości
Autor 

Sebastian N., oskarżony o uprowadzenie w listopadzie ubiegłego roku swojego syna, 4-letniego Fabiana, opuści areszt. Sąd Okręgowy podtrzymał wcześniejszą decyzję sądu rejonowego o nie przedłużeniu aresztu tymczasowego.

Sebastian N. w areszcie przebywał od grudnia ubiegłego roku. Prokurator postawił mu zarzuty uprowadzenia małoletniego dziecka i pozbawienia go wolności. Także w grudniu prokurator zmienił wobec Sebastiana N. kwalifikację prawną czynu. - Opis czynu pozostaje ten sam, ale z tą zmianą, że pozbawienie wolności dziecka trwało od 24 listopada do 4 grudnia 2015 roku. Zmieniła się także kwalifikacja prawna czynu. Dla podejrzanego ma to o tyle znaczenie, że grozi mu obecnie nie do 5 a do 10 lat więzienia – tłumaczy Małgorzata Chrabąszcz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Radomiu. 24 lutego prokuratura rejonowa Radom - Wschód wystąpiła do sądu rejonowego o przedłużenie aresztu tymczasowego dla Sebastiana N. Sąd wniosek odrzucił. Prokurator złożył zażalenie od tej decyzji. W środę w Sądzie Okręgowym w Radomiu rozpatrywano zażalenie prokuratora. - Sąd Okręgowy utrzymał w mocy zaskarżone postanowienie. Oznacza to, że tymczasowy areszt wobec Sebastiana N. nie zostanie przedłużony – mówi Joanna Kaczmarek-Kęsik, rzecznik Sądu Okręgowego w Radomiu. W ocenie sądu nie ma jakichkolwiek podstaw do przedłużenia aresztu tymczasowego Sebastianowi N. - Jest to środek izolacyjny i najostrzejszy. W ocenie Sądu Okręgowego nie ma obaw, że podejrzany będzie utrudniał dalsze postępowanie – dodaje Joanna Kaczmarek-Kęsik. W rozprawie uczestniczyli także obrońcy Sebastiana N. - Cieszymy się z takiego rozstrzygnięcia. Nie chcemy prowadzić polemiki z prokuratorem za pomocą mediów. W naszej ocenie kwalifikacja prawna, jak i samo zarzucenie czynów jest wątpliwe. Ale to wykaże już postępowanie – mówi Łukasz Chojniak, obrońca Sebastiana N. Sebastian N., mając prokuratorskie zarzuty, w opinii sądu jest tylko podejrzanym. Do sadu nie wpłynął jeszcze akt oskarżenia wobec ojca Fabiana.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Był świadomy kiedy zadawał ciosy

  Maciej S., który w maju ubiegłego roku zamordował swoją byłą partnerkę i jej półtorarocznego synka był poczytalny w chwili dokonywania zbrodni. Taka opinię przesłani do radomskiej prokuratury biegli.

 • Prokuratura postawiła zarzuty. Śledztwo przedłużone

  Dwie osoby usłyszały zarzut niegospodarności w związku z niedopełnieniem obowiązków i przekroczenia uprawnień przez Zakład Usług Komunalnych przy wycince drzew w parkach. Wycinka miała miejsce w latach 2011-2014. Prokuratura przedłużyła śledztwo w tej sprawie do końca czerwca.

 • Śledztwo w sprawie samobójczej śmierci radomianina

  Ciało 24-latka znaleziono na terenie skateparku od strony ulicy Kolberga. Śledztwo w sprawie śmierci mężczyzny wszczęła Prokuratura Rejonowa Radom-Wschód. - Prokuratura wszczęła śledztwo z artykułu 151 Kodeksu Karnego, który mówi o tym, że kto namową lub przez udzielenie pomocy doprowadza człowieka do targnięcia się na własne życie, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5 – mówi Urszula Zajkowska, prokurator rejonowy. Prokurator zarządził sekcję zwłok mężczyzny.

 • Sędziowie przeciw zmianom

  Zgromadzenie Ogólne Sędziów Okręgu Radomskiego wyraża sprzeciw wobec odwołania przez Ministra Sprawiedliwości w trakcie kadencji prezesów i wiceprezesów Sądu Okręgowego i Rejonowego w Radomiu bez podania uzasadnienia.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej