Dzisiaj jest: 6 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Dorota, Bohdan, Ksenia
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Obwodnica im. Jacka Kuronia?

środa, 18 marzec 2015 15:59
Dział: Wiadomości
Autor 

Jest wniosek o nadania obwodnicy południowej Radomia imienia Jacka Kuronia. Pismo trafiło już do przewodniczącego Rady Miejskiej.

Jednym z inicjatorów apelu o nadanie imienia obwodnicy Jacka Kuronia jest Andrzej Łuczyki.

- Jacek Kuroń to wielki człowiek, to filar przemian, które nastąpiły po 1989 roku, ale on dużo wcześniej walczył z władzami komunistycznymi o prawa człowieka, o to żebyśmy byli wolnym i kwitnącym narodem – argumentuje Andrzej Łuczycki.

Autorzy wniosku mówią także o zasługach Jacka Kuronia dla Radomia. Było on jednym z inicjatorów utworzenia Komitetu Obrony Robotników, który pomagał pokrzywdzonym po czerwcu '76. Wniosek o to, aby obwodnica południowa nosiła imię Jacka Kuronia podpisało 35 osób. Między innymi premier Ewa Kopacz, Bogdan Borusewicz, a także Wiesława Sadowska-Golka i Zdzisław Maszkiewicz. I te dwa podpisy to - jak twierdzi Andrzej Łuczyki - dowód na to, że Jacek Kuroń buduje zgodę.

- Pani senator Sadowska była działaczką SLD, a pan Maszkiewicz działał w AWS. Byli zatem po przeciwnych stronach – wyjaśnia A. Łuczycki.

Inicjatorami apelu są także Maria Bieńkiewicz i Ireneusz Domański. Wniosek o nadanie obwodnicy południowej imienia Jacka Kuronia został przekazany przewodniczącemu Rady Miejskiej. Pismo zaopiniuje komisja kultury i magistrat. Ostateczna decyzja będzie należała do radnych.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Będą ulgi dla niepełnosprawnych

  Jak informowaliśmy w poniedziałkowym Teledzienniku, rodziny, w których wychowuje się dziecko niepełnosprawne będą mogły korzystać z szeregu ulg. Radomscy radni jednomyślnie przyjęli wniosek prezydenta w sprawie wprowadzenia w mieście programu „Karta Rodziny z Dzieckiem Niepełnosprawnym”.

 • Radni zapytają prezydenta o inwestycje drogowe

  W poniedziałek odbędzie się kolejna sesja nadzwyczajna Rady Miejskiej. Radni tym razem przygotowali szereg pytań do prezydenta Radosława Witkowskiego i wiceprezydenta Konrada Frysztaka, a dotyczących inwestycji drogowych wmieście: budowy trasy N-S, przebudowy alei Wojska Polskiego i budowy układu komunikacyjnego wokół Radomskiego Centrum Sportu.

 • Co było przyczyną odwołania Wioletty Kotkowskiej ?

  Wioletta Kotkowska, radna Platformy Obywatelskiej została odwołana z funkcji wiceprzewodniczącej Rady Miejskiej. Zastąpił ją Andrzej Sobieraj, radny Klubu Radnych Bezpartyjnych.

 • Dariusz Wójcik o sesji: to była ustawka prezydenta

  „To była ustawka prezydenta i nigdy więcej na to nie pozwolę” - tak wydarzenia podczas wtorkowej sesji nadzwyczajnej Rady Miejskiej, komentuje Dariusz Wójcik, przewodniczący rady. To co wydarzyło na sesji – jak tłumaczy Dariusz Wójcik – w złym świetle stawia radnych i miasto.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej