Dzisiaj jest: 18 Września 2020    |    Dziś imieniny obchodzą: Irena, Stanisław, Józef
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Znowu bez wyroku w sprawie podrabianego mięsa

środa, 16 marzec 2016 15:53
Dział: Wiadomości
Autor 

Wciąż nie ma wyroku w sprawie właściciela ubojni, który fałszował mięso mieszając koninę z wołowiną. Oskarżony poddał się dobrowolnie karze, ale już drugi raz rozprawa została odroczona. Na posiedzeniu nie stawił się pełnomocnik pokrzywdzonych firm.

 

Na rozprawie ponownie nie pojawił Stanisław K., właściciel podradomskiej ubojni, w której dochodziło do procederu mieszania koniny z wołowiną. Obecny był natomiast obrońca oskarżonego. Jednak rozprawa nie odbyła się. Przewodniczący, sędzia Jerzy Kosiela po raz kolejny zdecydował o odroczeniu. - Niestety, posiedzenia nie będziemy mogli poprowadzić, bo nie ma wiadomości o doręczeniu zawiadomienia o terminie posiedzenia dla pełnomocnika pokrzywdzonych. Dlatego nie możemy podejmować merytorycznych decyzji – mówi sędzia Jerzy Kosiela, przewodniczący rozprawy. Stanisławowi K. postawiono 4 zarzuty, w tym zarzut naruszenia ustawy o bezpieczeństwie żywności i żywienia. Oskarżony przyznał się do winy i złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze. Zaproponował karę dwóch lat więzienia w zawieszeniu na pięć lat. Sfałszowane przez niego mięso trafiało między innymi do odbiorców w Polsce, Niemczech, Francji, Danii, Irlandii i Holandii. Kolejna rozprawa odbędzie się 30 marca.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Mateusz D. skazany

  Na 5 lat więzienia sąd skazał w środę 28-letniego Mateusza D., oskarżonego o spowodowanie w lipcu ubiegłego roku na ulicy Mieszka I w Radomiu wypadku, w którym zginęło starsze małżeństwo. Dodatkowo Mateusz D. dostał 10-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

 • Wojewoda mazowiecki nie odpuszcza

  Wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera zaskarżył do Naczelnego Sądu Administracyjnego wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, dotyczący uchylania decyzji wojewody o wygaszeniu mandatu prezydenta Radomia Radosławowi Witkowskiemu.

 • Paweł Górak walczy w sądzie o przywrócenie go do pracy

  Paweł Górak, były komendant Straży Miejskiej w Radomiu, domaga się w Sądzie Pracy przywrócenia go do pracy w Straży Miejskiej. Taką możliwość wyklucza prezydent Radosław Witkowski, która jak mówi: całkowicie utracił zaufanie do Pawła Góraka.

 • Sąd unieważnił wyroki z PRL.

  Radomski sąd unieważnił dziś wyrok wydany przez PRL-owskie organy wobec Jerzego Stępnia. Jerzy Stępień, późniejszy przewodniczący Trybunału Konstytucyjnego, skazany został za złożenie w 1988 roku kwiatów pod pomnikiem Czerwca '76. Wniosek o unieważnienie decyzji sprzed 30 lat złożył IPN.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej