Dzisiaj jest: 5 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Adelajda, Agata, Izydor
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Wielkanoc dla bezdomnych w Caritas

czwartek, 24 marzec 2016 17:39
Dział: Wiadomości
Autor  Julia Grzesiak

Niemal 300 porcji wielkanocnych posiłków przygotowała radomska Caritas dla bezdomnych, którzy spotkali się przy świątecznym stole. Tego typu spotkania to już tradycja.

 

Był świąteczny barszcz, nie brakowało świątecznej kiełbasy i oczywiście jajek. Caritas Diecezji Radomskiej tradycyjnie już zaprosił bezdomnych na świąteczne spotkanie wielkanocne. - Tutaj mogą się poznać. Przestają być dla siebie obcy. To miejsce gdzie jedzą, spotykają się, rozmawiają i tak po świątecznemu mogą złożyć sobie życzenia i przyjąć od siebie jakieś słowa życzliwości – mówi ksiądz Robert Kowalski, dyrektor Caritas Diecezji Radomskiej. Jak mówi ksiądz Robert Kowalski, takie spotkania to też szansa na przełamanie życiowych barier i wstydu, czasami nowej i trudnej dla niektórych sytuacji. - Łamiemy bariery życiowe, przypominamy sobie o ewangelizowaniu i o Jezusie, który nas wszystkich zbawił. Wspólnie modlimy się i jemy – dodaje ksiądz. Na wielkanocne spotkanie Caritas Diecezji Radomskiej przygotował niemal 300 porcji świątecznego barszczu.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

 • Trwa Triduum Paschalne.Wielki Piątek

  Wielki Piątek, to drugi dzień trwającego w kościele katolickim Triduum Paschalnego. W Wielki Piątek wierni rozważają mękę i śmierć Chrystusa na krzyżu.

 • W piątek rozpoczyna się kiermasz wielkanocny

  Swoje wyroby będą prezentować m.in. rękodzielnicy, koła gospodyń wiejskich, stowarzyszenia i radomscy przedsiębiorcy.

 • Pomoc za 1 procent

  Caritas Diecezji Radomskiej chce rozszerzyć pomoc dla chorych. Pieniądze na zakup sprzętu medycznego mają pochodzić z rozliczeń PIT, które Caritas wypełnia bezpłatnie w zamian za 1 procent od podatku dochodowego.

 • Nie wyrzucajmy jedzenia po świętach. Podzielmy się

  Co roku obiecujmy sobie, że kupimy mniej niż przed rokiem i co roku okazuje się, że nie udało się nam dotrzymać tego postanowienia. Po świętach mamy nadmiar żywności. Nie wyrzucajmy jej. Podzielmy się jedzeniem. Żywność można przekazać m.in. do radomskiej Caritas, o co apeluje jej dyrektor.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej