Dzisiaj jest: 23 Września 2020    |    Dziś imieniny obchodzą: Tekla, Bogusław
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Błędny wniosek? Bez wyroku w sprawie podrabianego mięsa

środa, 30 marzec 2016 16:29
Dział: Wiadomości
Autor  Julia Grzesiak

Na razie nie będzie wyroku w sprawie fałszowania wołowiny przez właściciela podradomskiej ubojni. Radomski sąd zwrócił akt oskarżenia do prokuratury w Przysusze.

To już kolejna rozprawa dotycząca fałszowania mięsa. Oskarżonemu Stanisławowi K. prokuratura w Przysusze postawiła 4 zarzuty, w tym zarzut naruszenia ustawy o bezpieczeństwie żywności i żywienia. Sąd postanowił wniosek odrzucić. Zdaniem sędziego akt nie zasługuje na uwzględnienie. - Wniosek zawiera błędy w opisie czynów zarzucanych podejrzanemu. Wątpliwość sądu budzi także kwalifikacja czynów – mówi Jerzy Kosiela, sędzia Sądu Okręgowego w Radomiu. Zdaniem sądu, zarzuty nie powinny być cztery, a dwa. Sędzia twierdzi, że uchybień jest zbyt wiele, żeby można było skorygować wniosek podczas prowadzenia rozprawy. - W tym przypadku, gdyby uwzględnić sugestie, które sąd wymienia w postanowieniu, to wiązałoby się to z napisaniem wniosku od nowa. Dlatego sąd uznaje, że nie jest to możliwe na posiedzeniu – dodaje sędzia. Decyzją sądu zaskoczony jest oskarżyciel, który obecny był na rozprawie. Jego zdaniem wniosek, nad którym prokuratura w Przysusze pracowała niemal 2 lata, był przygotowany dobrze. - Uważam, że ta sprawa była przygotowana właściwie. Materiał był gromadzony ponad dwa lata, wszystkie okoliczności zostały wyjaśnione. Uważaliśmy, że wyrok mógł być wydany. Stało się inaczej – mówi Sławomir Musiał, prokurator z Prokuratury Rejonowej w Przysusze. Prokurator zapowiedział analizę i korektę aktu oskarżenia. Nie wiadomo kiedy nowy akt oskarżenia trafi do sądu..

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

 • Mateusz D. skazany

  Na 5 lat więzienia sąd skazał w środę 28-letniego Mateusza D., oskarżonego o spowodowanie w lipcu ubiegłego roku na ulicy Mieszka I w Radomiu wypadku, w którym zginęło starsze małżeństwo. Dodatkowo Mateusz D. dostał 10-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

 • Wojewoda mazowiecki nie odpuszcza

  Wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera zaskarżył do Naczelnego Sądu Administracyjnego wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, dotyczący uchylania decyzji wojewody o wygaszeniu mandatu prezydenta Radomia Radosławowi Witkowskiemu.

 • Paweł Górak walczy w sądzie o przywrócenie go do pracy

  Paweł Górak, były komendant Straży Miejskiej w Radomiu, domaga się w Sądzie Pracy przywrócenia go do pracy w Straży Miejskiej. Taką możliwość wyklucza prezydent Radosław Witkowski, która jak mówi: całkowicie utracił zaufanie do Pawła Góraka.

 • Sąd unieważnił wyroki z PRL.

  Radomski sąd unieważnił dziś wyrok wydany przez PRL-owskie organy wobec Jerzego Stępnia. Jerzy Stępień, późniejszy przewodniczący Trybunału Konstytucyjnego, skazany został za złożenie w 1988 roku kwiatów pod pomnikiem Czerwca '76. Wniosek o unieważnienie decyzji sprzed 30 lat złożył IPN.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej