Dzisiaj jest: 6 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Dorota, Bohdan, Ksenia
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Więcej kultury w mediach. Plany nowego dyrektora

piątek, 20 marzec 2015 16:54
Dział: Wiadomości
Autor 

Radom jest za mało znany jak na swoją kulturę – mówi nowy dyrektor Wydziału Kultury Sebastian Równy i zapowiada, że jako dyrektor będzie chciał promować radomskie inicjatywny kulturalne na całą Polskę. Fotel dyrektora Sebastian Równy obejmie 7 kwietnia.

Z Sebastianem Równym, nowym dyrektorem Wydziału Kultury spotkaliśmy się w magistracie, tuż po rozmowie z wiceprezydentem Karolem Semikiem. O fotel dyrektora ubiegało się 15 kandydatów. 12 dopuszczono do naboru. Wygrał 41-letni dziennikarz. - To było olbrzymie zaskoczenie. Dowiedziałem się z Dami – opowiada. - Potem zadzwonił wiceprezydent. Jestem w szoku – dodaje z uśmiechem. Sebastian Równy ostatnio był redaktorem naczelnym portalu internetowego. Kontaktu z mediami zrywać jednak nie zamierza. Przeciwnie. Chce je wykorzystywać do promocji wydarzeń kulturalnych, które odbywają się w Radomiu. Bo trzeba zmienić wizerunek miasta. - Mam wrażenie, że kultura radomska nie jest wykorzystywana do promocji miasta. Miasta, które ma łatki chytrej baby, czy miasta z wyrokiem - mówi Sebastian Równy. - Jako dziennikarz chciałbym pukać do wszystkich mediów, także ogólnopolskich. Pokazywać, że tu dzieją się fajne rzeczy – dodaje. Rzeczy takie jak między innymi Festiwal Gombrowiczowski czy Festiwal Muzyki Dawnej im. Mikołaja z Radomia – wylicza Sebastian Równy. Nowy dyrektor będzie chciał promować miejską kulturę wśród młodych. Przede wszystkim poprzez media społecznościowe. Sebastian Równy to także pisarz, autor między innymi dramatów „Noc żywych trupów” czy „Diabły”. Jako dyrektor będzie chciał literaturę i literatów promować. - Myślę o fajnym literackim festiwalu na dobrym poziomie, ale nie drogim. Wszyscy wiemy, że w kulturze nie ma pieniędzy, ale pisarzy będę chciał dopieszczać – mówi.

Stanowisko dyrektora wydziału kultury Sebastian Równy obejmie 7 kwietnia. Jak zapowiada, na początku zapozna się z pracą wydziału, możliwe że dokona pewnych zmian bo zawsze coś można zrobić lepiej - dodaje. Sebastian Równy zastąpi Krystynę Joannę Szymańską, która odchodzi na emeryturę.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • 9 kandydatów na dyrektora radomskiej orkiestry

  Oferty z Warszawy, Łodzi, ale i z Radomia wpłynęły na konkurs na dyrektora Radomskiej Orkiestry Kameralnej. Pod koniec czerwca odbędą się rozmowy kwalifikacyjne.

 • Strategia kultury wspólnie z mieszkańcami ?

  Powstaje strategia rozwoju kultury w Radomiu. Pomysły i sugestie może zgłosić każdy mieszkaniec miasta. Na razie odbyło się drugie z kilku planowanych spotkań w tej sprawie.

 • Nowy dyrektor Wydziału Funduszy Unijnych i Strategii

  Robert Pasiński, były dyrektor Centrum Przetwarzania Danych Ministerstwa Finansów, został dyrektorem Wydziału Funduszy Unijnych i Strategii Urzędu Miejskiego w Radomiu.

 • „Nie wynosiłem żadnych dokumentów”

  Nie wynosiłem żadnych dokumentów, nie naruszyłem żadnych zasad ani regulaminu pracy. To polityczny atak na moją osobę – w ten sposób Piotr Szprendałowicz komentuje doniesienia Gazety Polskiej i portalu Niezależna.pl, które poinformowały, że były działacz PO wynosił dokumenty z firmy zbrojeniowej.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej