Dzisiaj jest: 1 Lipca 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Halina, Marian, Klarysa
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Niewesoło na Wesołej. Rozszczelnienie gazu

czwartek, 21 kwiecień 2016 16:02
Dział: Wiadomości
Autor 

Dużo strachu najedli się w czwartek mieszkańcu z ul. Wesołej. Na terenie jednej z posesji, podczas prac ziemnych doszło do rozszczelnienia instalacji gazowej.

Mieszkaniec posesji, obok której doszło do rozszczelnienia przyłącza instalacji gazowej – jak sam mówi – nie miał pojęcia, że przez starą rurkę płynie gaz. Prowadząc prace ziemne, chciał ją odciąć. Kiedy rozpoczął prace, przez powstały otwór zaczął ulatniać się gaz. - To poważne zdarzenie. Doszło do rozszczelnienia starego przyłącza instalacji gazowej. Powstała strefa zagrożenia wybuchem. Stało się to w bezpośredniej bliskości od ściany budynku mieszkalnego – mówi starszy brygadier Sławomir Podsiadły, zastępca komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu. Szybko powiadomiono straż pożarną i pogotowie gazowe. Na miejsce przyjechały służby ratownicze i techniczne. Policja i straż miejska zablokowywały wjazd na ulicę Wesołą. - Zabudowa jest gęsta. Mieliśmy świadomość jaki tutaj jest teren. Przy ewentualnym wybuchu gazu, nasze działania byłyby o wiele trudniejsze – dodaje starszy brygadier Sławomir Podsiadły. Na szczęście do wybuchu nie doszło. Po kilku godzinach pracownicy pogotowia gazowego usunęli awarię.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Odznaczenia i awanse dla radomskich strażaków

  Róża Domańska od prawie 60 lat wykonuje zawód księgarza. To właśnie ona prowadzi księgarnię im. Witolda Gombrowicza i to ona wymyśliła też muzeum pisarza we Wsoli W Resursie Obywatelskiej odbył się benefis Róży Domańskiej.

 • Strażacy ugasili pożar składowiska śmieci

  Ponad 40 jednostek państwowej i ochotniczej straży pożarnej gasiło i gasi ogromny pożar składowiska śmieci na Wincentowie w Radomiu. Pożar wybuchł popołudniu w niedzielę. Jak mówią strażacy, to jeden z najtrudniejszych pożarów jaki gasili w ostatnim czasie.

 • 4 maja strażacy obchodzą swoje święto

  W Polsce obchodzony jest od 2003 roku. Dzień świętego Floriana, który co roku przypada 4 maja. Tego dnia swoje święto obchodzą także strażacy.

 • Groźny pożar. Nie żyje właściciel mieszkania

  60-letni mieszkaniec Radomia zmarł w wyniku pożaru swojego mieszkania. Do zdarzenia doszło nad ranem w jednym z bloków przy ulicy Struga. O szczegółach mówi kapitan Konrad Neska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej