Dzisiaj jest: 23 Września 2020    |    Dziś imieniny obchodzą: Tekla, Bogusław

Pseudokibice Legii Warszawa niewinni

piątek, 20 maj 2016 19:53
Dział: Wiadomości
Autor 

Sąd Rejonowy w Radomiu uniewinnił 20 pseudokibiców Legii Warszawa, którzy byli oskarżeni o udział w burdach i atakowanie policji przed jednym z meczów piłkarskich. Do zdarzenia doszło we wrześniu 2008 roku w Warszawie.

Do burd, w których uczestniczyli pseudokibice Legii Warszawa doszło w 2008 roku przed meczem Pucharu Ekstraklasy: Polonia Warszawa – Legia Warszawa. Prowadząca postępowanie Prokuratura Rejonowa Warszawa Śródmieście - Północ sporządziła kilka aktów oskarżenia. Jeden z nich trafił do Sądu Rejonowego w Radomiu. - Akt oskarżenia do Sądu Rejonowego w Radomiu wpłynął w marcu 2015 roku. Chodziło o to, żeby sądy w Warszawie, które mają bardzo dużo spraw do rozpatrzenia, nie musiały rozpatrywać także i tej sprawy ze względu na możliwość przedawnienia – mówi Joanna Kaczmarek-Kęsik, rzecznik Sądu Okręgowego w Radomiu. Pierwsza rozprawa 20 pseudokibiców Legii odbyła się na początku września ubiegłego roku. Sam proces przed radomskim Sądem Rejonowym trwał blisko 8 miesięcy. Oskarżonym groziła kara do 3 lat więzienia. Żaden z sądzonych pseudokibiców nie przyznał się do winy. - Sąd rejonowy w Radomiu wydał wyrok uniewinniający 20 pseudokibiców Legii Warszawa od zarzucanych im czynów. Uzasadnienie pisemne wyroku jeszcze nie zostało sporządzone. Z ustnych motywów rozstrzygnięcia wynika, że sąd uznał, że brak jest dowodów na to żeby przypisać oskarżonym czyny objęte aktem oskarżenia – informuje Joanna Kaczmarek-Kęsik. Prokuratura Rejonowa Warszawa Śródmieście-Północ już poprosiła o pisemne uzasadnienie wyroku. Na razie nie wiadomo czy się od niego odwoła.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
TV Dami

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Mateusz D. skazany

  Na 5 lat więzienia sąd skazał w środę 28-letniego Mateusza D., oskarżonego o spowodowanie w lipcu ubiegłego roku na ulicy Mieszka I w Radomiu wypadku, w którym zginęło starsze małżeństwo. Dodatkowo Mateusz D. dostał 10-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

 • Wojewoda mazowiecki nie odpuszcza

  Wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera zaskarżył do Naczelnego Sądu Administracyjnego wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, dotyczący uchylania decyzji wojewody o wygaszeniu mandatu prezydenta Radomia Radosławowi Witkowskiemu.

 • Paweł Górak walczy w sądzie o przywrócenie go do pracy

  Paweł Górak, były komendant Straży Miejskiej w Radomiu, domaga się w Sądzie Pracy przywrócenia go do pracy w Straży Miejskiej. Taką możliwość wyklucza prezydent Radosław Witkowski, która jak mówi: całkowicie utracił zaufanie do Pawła Góraka.

 • Były sekretarz miasta chce wrócić do pracy

  W piątek w Sądzie Pracy w Radomiu odbyła się pierwsza rozprawa dotycząca byłego sekretarza miasta Rafała Czajkowskiego. Rafał Czajkowski domaga się przywrócenia do pracy. Wyklucza to z kolei prezydent Radomia.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej