Dzisiaj jest: 8 Sierpnia 2020    |    Dziś imieniny obchodzą: Iza, Cyprian, Dominik

Będą tańsze bilety autobusowe

czwartek, 26 marzec 2015 17:48
Dział: Wiadomości
Autor 

Prezydent Radomia zapowiada obniżkę cen biletów miesięcznych oraz zmniejszenie opłat za przejazd na krótkim odcinku. Za przejechanie dwóch przystanków zapłacimy 2 złote.

 

Jak informuje prezydent Radomia, proponowane zmiany to wynik przedwyborczych obietnic. - Obniżamy ceny biletów miesięcznych z 88 złotych do 80 złotych, bilet normalny, adekwatnie bilet ulgowy będzie kosztował 40 złotych. I druga, ważna zmiana, to obniżenie opłat za korzystanie z komunikacji miejskiej na przestrzeni dwóch przystanków. Za przejazd dwóch przystanków komunikacją miejską zapłacimy odpowiedni 2 złote bilet normalny i 1 złotych bilet ulgowy – informuje Radosław Witkowski, prezydent Radomia. Projekt uchwały będzie złożony już na najbliższej, poniedziałkowej sesji Rad Miejskiej. Obniżka weszłaby w życie od lipca. W tym roku ta zmiana będzie kosztowała miasto ok. 200 tysięcy złotych. - Tymi poziomami cen wracamy do roku 2011. To pokazuje proces, który chcemy zainicjować. Natomiast odpowiadając na pytanie, czy nas stać: tak, jako prezydent stwierdzam, że nas na takie zmiany stać i na konsekwentne, dalsze kroki mające na celu przewracanie komunikacji miejskiej mieszkańcom – zapewnia Radosław Witkowski. Ja tłumaczy prezydent, zmniejszeni cen biletów powinno przekonać mieszkańców do częstszego korzystania z komunikacji miejskiej i odstawienia swoich aut, co może poprawić także stan radomskiego powietrza. Kamil Tkaczyk, szef MZDiK odniósł się do utrudnień wynikających z zamknięcia ulicy Żółkiewskiego. Zdaniem szefa MZDiK, wczorajsza sytuacja wynikała z tego, że był to pierwszy dzień obowiązywania tych objazdów. - W godzinach popołudniowych rozpoczęto egzekwowanie tych ograniczeń, które zostały ustalone dla ulicy Zbrowskiego, w szczególności chodzi o ograniczenie tonażu do 8 ton. Ograniczenia tonażowe dotyczą także ulic Stara i Nowa Wola Gołębiowska. Jedynie ulica Energetyków ma dopuszczony większy tonaż – tłumaczy Kamil Tkaczyk. Jak informuje Kamil Tkaczyk, informacje o objazdach w Radomiu są także podawane przez CB Radio na kanale 19.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej