Dzisiaj jest: 12 Sierpnia 2020    |    Dziś imieniny obchodzą: Klara, Lech, Julian
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Nie będzie prywatyzacji Lasów Państwowych

czwartek, 26 marzec 2015 17:54
Dział: Wiadomości
Autor 

Taką deklarację złożyła w Radomiu premier Ewa Kopacz. Ewa Kopacz była gościem gali z okazji 135-lecia radomskiej Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych.

 

Na te słowa premier Ewy Kopacz czekało całe polskie środowisko leśników. - Wychowywałam się na radomskich Glinicach. Ci, który są z Radomia doskonale wiedzą co znaczy dla radomianina jego honor. Ja dzisiaj daję wam najświętsze słowo honoru, że dopóki Platforma będzie miała cokolwiek do powiedzenia rządząc w tym kraju, nigdy Lasy Państwowe nie zostaną sprywatyzowane – zapewniła leśników Ewa Kopacz. Jak tłumaczyła premier, ta deklaracja to odpowiedź na sugestie PiS-u i straszenie przez tę partie Polaków rzekomymi planami prywatyzacji Lasów Państwowych przez rząd PO-PSL. I nie przypadkowo ta deklaracja padła właśnie w Radomiu podczas gali z okazji 135-lecia Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu. - Mówię z pozycji parlamentarzysty, polityka ale i także z pozycji szefa rządu. Mówię o sprawach, które są ważne dla naszej Ojczyzny. Sprawa Lasów Państwowych jest ważna dla nas wszystkich, dla wszystkich Polaków – mówiła premier. Ewa Kopacz była gościem honorowym obchodów 135-lecia Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych. - Ta trwałość organizacji leśnej to symbol dobrze zorganizowanej pracy leśników i umiejętności zarządzania tym dobrem, które jest najistotniejsze, bo dobrem przyrodniczym, które dla przyszłym pokoleń pozostawiamy – mówił Adam Wasiak, Dyrektor Generalny Lasów Państwowych. Jubileuszowa gala odbyła się w sali koncertowej Szkoły Muzycznej. Wzięły w niej udział także władze miasta i diecezji, parlamentarzyści, służby mundurowe oraz środowisko polskich leśników. - Dziś ciężko sobie wyobrazić nasze miasto bez waszej instytucji. Dlatego w swoim imieniu i imieniu mieszkańców Radomia chciałbym złożyć na ręce pana dyrektora gratulacje i podziękowania za cały dorobek, jaki niesie działalność waszej instytucji – mówił do leśników Radosław Witkowski, prezydent Radomia. Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Radomiu jest najstarszą z 17 dyrekcji w składzie Lasów Państwowych. W ramach RDLP funkcjonują 23 nadleśnictwa, w ich obrębie 230 leśnictw. Zatrudnionych jest tu 1200 osób. Swoim terenem radomska dyrekcja obejmuje także województwo świętokrzyskie.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Święto Lasu z udziałem Pierwszej Damy RP

  W Lesie Kapturskim w Radomiu uroczyście odsłonięto kamień i pomnik przyrody „Dąb Niepodległości”. Gościem honorowym Święta Lasu był Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda.

 • Radomska PO chce koalicji. Żeby odsunąć PiS od władzy

  Radomscy parlamentarzyści PO nie mają wątpliwości: trzeba budować szeroką koalicję żeby odsunąć PiS od władzy. Kandydata tej partii na prezydenta Radomia i kandydatów na radnych poznamy w przyszłym roku.

 • PO: rekonstrukcja rządu to kosmetyka. Ma odwrócić uwagę

  Radomscy parlamentarzyści Platformy Obywatelskiej krytykują rząd Prawa i Sprawiedliwości. Głównie za postawę wobec protestujących lekarzy rezydentów.

 • Otwarcie nowej szkoły w Bielisze

  W Bielisze w gminie Zakrzew oddano do użytku nową szkołę podstawową. Budowa trwała około 3 lat. Inwestycja kosztowała blisko 11 milionów złotych. Jak mówi dyrektor nowej szkoły, w Bielisze dokonał się skok cywilizacyjny.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej