Dzisiaj jest: 6 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Dorota, Bohdan, Ksenia
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 40.

Anna Komorowska w Muzeum Wsi Radomskiej

piątek, 27 marzec 2015 16:36
Dział: Wiadomości
Autor 

Pierwsza Dama RP Anna Komorowska weźmie udział w uroczystościach Niedzieli Palmowej, które odbędą się w Muzeum Wsi Radomskiej.

 

W Muzeum Wsi Radomskiej trwają ostatnie przygotowania do uroczystości Niedzieli Palmowej. 29 marca skansen będzie otwarty dla chętnych od 10.00. O 13.00 odbędzie się uroczysta msza święta. - To msza niezwykle wzruszająca z udziałem chóru alumnów z Wyższego Seminarium Duchownego prowadzonego przez księdza Henryka Ćwieka. Chór odśpiewa pasje według św. Marka – opowiada Justyna Górska-Streicher z Muzeum Wsi Radomskiej. Po mszy do pól ruszy procesja z palmami. Muzeum jak co roku przypomni zwyczaj świecenia ziemi, który miał gwarantować obfite plony. W ramach Niedzieli Palmowej rozstrzygnięty zostanie konkurs na tradycyjną palmę wielkanocną. Wybór będzie trudny, bo nadesłano 200 palm. Jak co roku w Niedzielę Palmową odbędzie się także kiermasz rękodzieła ludowego. Swój udział w uroczystościach zapowiedziała Anna Komorowska. Niedziela Palmowa w radomskim skansenie potrwa do godziny 17.00.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej