Dzisiaj jest: 6 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Dorota, Bohdan, Ksenia
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Pytali o polskich noblistów

sobota, 28 marzec 2015 14:35
Dział: Wiadomości
Autor 

Konkurs poświęcony polskim laureatom nagrody Nobla odbył się w Publicznym Gimnazjum nr 13 w Radomiu.

 

Czesław Miłosz, Henryk Sienkiewicz, Wisława Szymborska i inni polscy nobliści zasiedli w jednej ławie. W te role wcielili się uczniowie z Publicznego Gimnazjum numer 13.

- Ja jestem Lechem Wałęsą – opowiada Bartosz. - Muszę zadawać pytania uczestnikom. Jeśli odpowiedzą dobrze, to to potwierdzę, jeśli odpowiedź będzie zła, to powiem jaka jest prawidłowa – wyjaśnia.

A uczestników, którzy musieli odpowiadać na pytania zadawane przez noblistów było 10, czyli pod dwóch reprezentantów jednej szkoły. Przez gęste sito eliminacyjne szczęśliwie przebrnęły i dostały się do finału szkoły podstawowe numer 4, 6 i 25 z Radomia. A także uczniowie ze szkół w Bierwcach i w Makowie.

W finale uczestnicy musieli wykazać się bardzo dobrą znajomością nie tylko biografii noblistów. Pytano na przykład o nominowany do Oscara film „Quo Vadis” z 1951 roku. - Wiedza uczniów jest naprawdę duża. Szczególnie ci, którzy dochodzą do finału mają naprawdę dużo informacji. To prawdziwa przyjemność pracować z takimi, młodymi ludźmi - mówi

Dorota Wolszczak, nauczycielka z PG 13 w Radomiu zasiadająca od trzech lat w komisji konkursowej.

Na najlepszych – jak zawsze – czekały nagrody. To była siódma edycja konkursu wiedzy o polskich noblistach.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Pieśni patriotyczne w PSP nr 15

  Konkurs Pieśni Patriotycznej w PSP 15 odbył się dopiero po raz trzeci. Ale w przyszłości impreza ma stać się radomską tradycją. Bo to dobra okazja do szerzenia patriotyzmu i szansa dla muzycznych talentów.

 • Konkurs rozstrzygnięty

  W XIII LO im. Polskich Noblistów w Radomiu rozstrzygnięto konkurs przyrodniczy „Parki Narodowe Polski Północnej”. W finale konkursie startowały reprezentacje pięciu szkół z ternu Radomia i powiatu radomskiego.

 • "Mój Radom" z kartonu

  W XIII Liceum Ogólnokształcącym im. Polskich Noblistów w Radomiu, rozstrzygnięto konkurs na małą formę przestrzenną „Mój Radom”. W konkursie mogli wziąć udział uczniowie szkół podstawowych. Ich zadaniem było wykonanie makiet znanych budynków w Radomiu.

 • Radom na 8. miejscu, wygrał Zamość

  Radom zajął 8 miejsce w konkursie Świeć się z Energą. Zwyciężył Zamość, który zdobył prawie 75 tys. głosów. Do Radomia, jako jednego z finalistów konkursu, trafi sprzęt AGD o wartości 10 000 zł

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej