Dzisiaj jest: 12 Sierpnia 2020    |    Dziś imieniny obchodzą: Klara, Lech, Julian
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Co dalej z Rogatką?

sobota, 28 marzec 2015 14:43
Dział: Wiadomości
Autor 

Zły stan techniczny budynku i brak zainteresowania ze strony zwiedzających to główne powody zamknięcia Galerii Sztuki Rogatka.

Rektor Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego Zbigniew Łukasik – jak sam mówi – nie ma nic przeciwko temu by Rogatka ponownie wróciła pod skrzydła uniwersytetu:

- Chodzi mi o to żeby to miejsce żyło. A ono nie żyło. Na otwarciach wystaw było było pięciu pracowników z Wydziału Sztuki, przedstawiciel rektoratu, trzech dziennikarzy i dwie osoby z publiczności. To wszystko - tłumaczy powody zamknięcia galerii prof. Zbigniew Łukasik.

Ale brak zainteresowania ze strony radomian wystawianymi w Rogatce pracami studentów Wydziału Sztuki nie był jedynym powodem zamknięcia galerii. O wiele ważniejszym jest stan techniczny budynku.

- Nie miał przeglądu technicznego. Służby techniczne powiadomiły mnie, że dach grozi zawaleniem. W związku z tym należało usunąć z Rogatki część, która była wyposażeniem uczelni – mówi rektor Zbigniew Łukasik.

Rogatka jako galeria służyła Wydziałowi Sztuki radomskiego uniwersytetu przez 16 lat. Budynek na potrzeby galerii przekazało miasto. Jak mówi rektor Zbigniew Łukasik, koszty utrzymania budynku jakie ponosiła uczelnia nie były wielkie. Jakie będą dalsze losy Rogatki ? O tym zdecydują prezydent wraz z Wydziałem Kultury Urzędu Miejskiego.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Rogatka Warszawska czeka na remont. Magistrat szuka pieniędzy

  Mural przedstawiający Dyzia marzyciela z wiersza Juliana Tuwima, zdobi jedną ze ścian dawnej szkoły plastycznej w Radomiu. Autorką muralu jest Natalia Rak, radomianka, absolwentka „plastyka” i Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Od września w budynku mieścić się będzie przedszkole im. Juliana Tuwima.

 • Galeria malarstwa w nowym ujęciu

  25 nowych obrazów znalazło się w Galerii Malarstwa polskiego XIX i XX wieku w muzeum Malczewskiego. Nowych, czyli dawno nie widzianych.

 • Wyczekiwany remont. Rogatka w tym roku?

  Miał być w roku ubiegłym, będzie w tym. Miasto planuje remont zabytkowej Rogatki. Remont będzie, jeśli uda się znaleźć oszczędności.

 • Pomnik 72 Pułku Piechoty za dwa miesiące

  Dziś wmurowany został akt erekcyjny pod pomnik 72 Pułku Piechoty. Pomnik stanie Przy ulicy Malczewskiego, obok galerii Rogatka.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej