Dzisiaj jest: 5 Sierpnia 2020    |    Dziś imieniny obchodzą: Oswald, Emil, Maria
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Kolejne kłopoty z koncepcją placu

środa, 29 czerwiec 2016 17:34
Dział: Wiadomości
Autor 

Nadal nie wiadomo jak ostatecznie będzie wyglądała koncepcja przebudowy Placu Jagiellońskiego. Firma Embi Architektura, która odpowiada za przebudowę ma problemy z przygotowaniem dokumentacji projektowo-kosztorysowej.

 

To już piąte podejście Embi Architektura do opracowania dokumentacji projektowo-kosztorysowej przebudowy Placu Jagiellońskiego. Cztery poprzednie były nieudane. Za każdym razem Wydział Inwestycji Urzędu Miejskiego zwracał dokumentację do uzupełnienia i poprawek. Ostatnia wersja trafiła do magistratu z dwumiesięcznym opóźnieniem. Za każdy dzień zwłoki naliczano wykonawcy karę w wysokości 219 złotych. Teraz, po kolejnej analizie Wydział Inwestycji znów zwrócił dokumentację do Embi Architektura. - Pod koniec ubiegłego miesiąca otrzymaliśmy od firmy dokumentację projektową. Dokumentacja wymaga jednak uzupełnienia i na to Embi ma czas do końca czerwca – mówi Dagmara Gac z zespołu prasowego Urzędu Miejskiego w Radomiu. Wiceprezydent Radomia Konrad Frysztak powody kłopotów z opracowaniem dokumentacji przez Embi Architektura upatruje nie w samej firmie, ale w warunkach przetargu. - Dla tak ważnej części naszego miasta przetarg, w którym kryterium jest cena, i w którym pojawiły się problemy społeczne to nie zawsze jest najlepszy sposób. Ale taki sposób zostawili nam poprzednicy i musimy go zrealizować – mówi Konrad Frysztak, wiceprezydent Radomia. Koncepcja rewitalizacji Palcu Jagiellońskiego, którą przygotowuje firma Embi Architektura przewiduje między innymi podziemny parking, fontannę i miejsce pod pomnik św. Kazimierza.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej