Dzisiaj jest: 8 Sierpnia 2020    |    Dziś imieniny obchodzą: Iza, Cyprian, Dominik
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Koperty Życia już dostępne dla radomian.

poniedziałek, 30 marzec 2015 17:33
Dział: Wiadomości
Autor 

Od dziś radomianie, którzy przekroczyli 65 rok życia mogą odbierać darmowe Koperty Życia. Koperty mają ułatwić ratownikom medycznym udzielenie pomocy w nagłym wypadku.

Urząd Miejski przygotował na początek 10 tysięcy Kopert Życia. - Te koperty będą rozdawane ludziom po 65 roku życia, zwłaszcza ludziom samotnym. W tej kopercie znajduje się ankieta, do której należy wpisać dane: imię i nazwisko, numer PESEL, przebyte choroby, przyjmowane leki i uczulenia – mówi Anna Maria Białkowska, wiceprezydent Radomia.

Te dane należy aktualizować co rok. Koperta znajduje się w foliowym woreczku. Dodatkowo do każdej koperty dołączony jest magnes na lodówkę z napisem „Tu znajduje się Koperta Życia”. Każda osoba, która odbierze taką kopertę powinna ją umieścić w lodówce, a magnes przykleić na jej drzwi. Tak, aby ekipy pogotowia ratunkowego w razie konieczności wiedziały gdzie Koperta Życia się znajduje. - Bardzo dobry pomysł. Nam pomoże w pracy, ale przede wszystkim pomoże pacjentom. Nie zawsze jesteśmy w stanie uzyskać od nich wiarygodny wywiad. Niejednokrotnie zdarza się, że osoby, do których jesteśmy wzywani nie są w stanie prowadzić z nami korespondencji werbalnej – dodaje Piotr Kowalski, dyrektor radomskiego pogotowia.

Koperty Życia mają w znaczący sposób ułatwić ratownikom medycznym udzielenie właściwej pomocy chorej osobie. - Będziemy mogli zorientować się co do przeszłości chorobowej pacjenta, będziemy wiedzieli jakie leki przyjmują i w jakich dawkach. Poza tym pomocne będą także pozostałe informacje, które znajdą się w ankietach dołączonych do Kopert Życia – wyjaśnia Piotr Kowalski.

Koperty Życia są darmowe. Radomianie, którzy przekroczyli 65 rok życia mogą je odbierać już od poniedziałku. - Koperty Życia możemy uzyskać w Wydziale Zdrowia i Polityki Społecznej przy ulicy Żeromskiego 53, można je uzyskać także w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej i w Zespołach Pracy Socjalnej – informuje wiceprezydent Białkowska.

Koperty Życia są dostępne także w ambulatorium Pogotowia Ratunkowego przy ulicy Tochtermana 1, Przychodniach Opieki Zdrowotnej, Klubach Seniora działających w Radomiu oraz w dwóch radomskich szpitalach. Dodatkowe informacje dotyczące „Koperty Życia” można uzyskać w Wydziale Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego w Radomiu pod nr tel. (48) 36-20-945 i (48) 36-20-942.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Pierwszy taki bal

  Ponad 400 osób bawiło się w pierwszym dniu Balu Seniora w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji. Zainteresowanie było tak duże, że organizatorzy podzielili imprezę na dwa dni.

 • Karta na całą Polskę

  Radom przystąpił do programu Ogólnopolskiej Karty Seniora. Pierwsze takie karty seniorzy otrzymali dziś podczas spotkania w magistracie. Dzięki nim można uzyskać różne zniżki podczas pobytu w całej Polsce.

 • Będzie poradnia geriatryczna i darmowe czujniki czadu?

  Utworzenie poradni geriatrycznej, Centrum Aktywności Seniorów, darmowe czujniki czadu. To niektóre założenia zaprezentowanego dziś przez władze miasta programu „Siła w seniorach”.

 • Dla bezpieczeństwa seniorów

  Radomska policja z okazji dnia babci i dziadka odwiedziła Dom Dziennego Pobytu Senior – Vigor. Jednocześnie policjanci podarowali uczestnikom zajęć kamizelki odblaskowe.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej