Dzisiaj jest: 4 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Weronika, Mariusz, Andrzej
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Niebieskie balony dla chorych na autyzm

wtorek, 31 marzec 2015 17:32
Dział: Wiadomości
Autor 

W Przedszkolu Publicznym numer 3 w Radomiu dominował dziś kolor niebieski. Ubrane na niebiesko dzieci wypuściło niebieskie baloniki do nieba.

To na znak solidarności z chorymi na autyzm.

- Trzy, cztery! Lecą balony! 50 balonów poleciało wysoko do nieba, a przedszkolaki i nauczyciele zaczęli bić gorące brawa. Należały im się. W ten sposób przedszkolna społeczność włączyła się w obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, który obchodzony będzie 2 kwietnia.

Balony nie były jedynymi, niebieskimi znakami, jakie we wtorek można było zobaczyć w przedszkolu publicznym numer 3 w Radomiu. Na niebiesko oświetlono wejście do przedszkola. W tym wejściu ustawiono niebieską wystawę. Wszyscy ubrani byli na niebiesko. To w jednym celu – w związku ze Światowym Dniem Świadomości Autyzmu, który będzie obchodzony 2 kwietnia. - Mamy w przedszkolu także dzieci z autyzmem. W geście jedności postanowiliśmy wypuścić niebieskie baloniki – opowiada Beata Jeżyna, dyrektor PP nr 3 w Radomiu. To był tylko przedsmak tego, co się wydarzy w czwartek w Radomiu. Już o godzinie 10.30 z Placu Jagiellońskiego wyruszy Marsz dla autyzmu. A w godzinach od 18.00 do 20.00 niebieski kolor zdominuje Galerię Słoneczną. - Będzie się działo – zapowiada Aneta Stańczyk, koordynator Klubu Rodzica Autyzm Help by Jim. - Fantastyczni specjaliści opowiedzą o autyzmie, będzie można zobaczyć salę terapeutyczną, terapię dzieci z autyzmem. Będzie się można także dowiedzieć o tym, czym jest autyzm, jak go rozpoznać – dodaje Aneta Stańczyk.

Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych do udziału w obchodach Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Zapowiadają sporo – nie tylko niebieskich – niespodzianek.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Pieniądze dla przedszkoli w ramach unijnego programu

  Za prawie 2,5 miliona złotych w ramach projektu „Idzie szkrab w wielki świat” zostaną wyposażone nowe oddziały przedszkole w Radomiu. Pieniądze pochodzą z Unii Europejskiej. Ponad 1300 maluchów będzie mogło skorzystać z zajęć psychoruchowych, a dzieci niepełnosprawne z zajęć terapeutycznych.

 • Nowoczesne przedszkole w zabytkowym budynku. Trwa remont

  Przy ul. Kilińskiego w Radomiu trwa remont zabytkowego budynku, w którym mieścić się ma nowoczesne przedszkole. W przyszłym roku naukę w przedszkolu ma rozpocząć blisko 300 dzieci.

 • Remont dawnego „plastyka” niebawem. Będzie przedszkole

  Miasto podpisało umowę z wykonawcą remontu budynku po dawnym „Plastyku”. Prace przeprowadzi Zakład Remontowo Budowlany Mariana Wencla. Po remoncie w tym budynku będzie mieściło się przedszkole.

 • Za co dzieci kochają babcię i dziadka? Niektórzy zaskakują

  Przedszkolaki z przedszkola numer 11 z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka przygotowały akademię. Były wierszyki i piosenki, a my przy tej okazji spytaliśmy maluchów za co kochają babcie i dziadków. Mają wiele powodów.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej