Dzisiaj jest: 4 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Weronika, Mariusz, Andrzej
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Przekształcą oddział? To ostateczność

środa, 01 kwiecień 2015 17:56
Dział: Wiadomości
Autor 

We worek z pracy na oddziale internistycznym I szpitala na Józefowie odszedł jeden lekarz. Z końcem kwietnia skończą się okresy wypowiedzenia czterech lekarzy. Co dalej? Możliwe jest przekształcenie.

Jedna lekarka już wcześniej, jeden lekarz we wtorek. Medycy, zgodnie z zapowiedziami, odchodzą z pracy z oddziału internistycznego Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego. Choć kierownik i jego zastępca zdecydowali się na wydłużenie swoich okresów wypowiedzenia o jeden miesiąc, czyli do końca kwietnia. Zatem z końcem kwietnia z pracy odejdą kolejni specjaliści, a dokładnie czterech lekarzy. To znaczy, że praca i leczenie w tej jednostce są pewne tylko w kwietniu. - Interna pracuje normalnie, przyjmuje normalnie pacjentów, leczymy. Szukamy nowych lekarzy bo wiemy, że brakuje łóżek internistycznych i chcemy te łóżka utrzymać – mówi Bożenna Pacholczak, rzecznik Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego. - Ale przewidujemy też inny wariant – dodaje. Ten inny wariant brany jest po uwagę na wypadek, gdyby władzom szpitala nie udało się znaleźć lekarzy potrzebnych do zapewnienia właściwej opieki pacjentom z interny I. Wówczas miałoby nastąpić przekształcenie interny w oddział diabetologiczno - endokrynologiczny. To jednak ma być ostateczne rozwiązanie i na pewno mało zadowalające dla wielu pacjentów. Bo na oddziale wewnętrznym znacznie więcej jest chorych z problemami internistycznymi. - W ubiegłym roku było leczonych na tym oddziale ponad 2200 osób, z czego 500 było pacjentów diabetologicznych i endokrynologicznych. Czyli 1700 osób nie miałoby gdzie się leczyć - mówi Bożenna Pacholczak. Dlatego władze szpitala – jak zapewniają - będą chciały utrzymać internę I i znaleźć lekarzy. - Szukamy także poza Radomiem. Rozesłaliśmy informacje do Warszawy. Mamy sygnał, że jest grupa zainteresowanych – twierdzi Bożenna Pacholczak. Ta grupa zainteresowanych ma dać ostateczną odpowiedź do połowy kwietnia. Stabilizuje się natomiast sytuacja na oddziale pediatrii, który także - ze względu na odchodzących lekarzy – miał zawieszać działalność. Tu dyrekcji udało się znaleźć medyków do pracy, choć potrzebni się jeszcze dwaj lekarze. Jak zapewnia Bożenna Pacholczak, pediatria pracuje i będzie pracować.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(4 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Bezpłatne badania w Radomskim Centrum Onkologii

  W Radomskim Centrum Onkologii realizowany jest program profilaktyki nowotworów głowy i szyi. Finansowany jest ze środków unijnych. Od momentu rozpoczęcia programu, specjaliści z RCO przebadali już około 800 osób.

 • Lekarze będą pracować krócej. Władze szpitali: damy radę

  W całej Polsce, także w Radomiu lekarze wypowiadają klauzule opt-out. Zarówno w szpitalu miejskim, jak i w lecznicy na Józefowie ze strony zarządzających pada zapewnienie, że nie spowoduje to paraliżu. Choć może być mniej komfortowo.

 • Chaos na parkingu przed szpitalem

  Miały być zmiany na lepsze. Póki co jest chaos i złość korzystających z parkingu przed szpitalem na Józefowie. Przyjeżdżający narzekają na zbyt wysokie – ich zdaniem - opłaty, a także na długi czas oczekiwania. Rzecznik szpitala prosi o cierpliwość.

 • Szpital na Józefowie ma nowym ambulans. To „mobilny szpital”

  Nowa karetkę do przewozu pacjentów w ciężkim stanie kupił szpital na Józefowie. Jak mówi rzecznik lecznicy, to „mobilny szpital”.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej