Dzisiaj jest: 23 Września 2020    |    Dziś imieniny obchodzą: Tekla, Bogusław

Święto Straży Miejskiej

piątek, 02 wrzesień 2016 16:07
Dział: Wiadomości
Autor 

W Radomiu ta formacja funkcjonuje od 26 lat. Z okazji święta kilkunastu funkcjonariuszy otrzymało awanse na wyższe stopnie służbowe.

 

W Radomiu Straż Miejska funkcjonuje od 1990 roku, czyli praktycznie od zmian ustrojowych i gospodarczych w Polsce. - Jesteśmy super pełnoletnią instytucją. Przez te 26 lat wpisaliśmy się na stałe w rzeczywistość Radomia – mówi Paweł Górak, komendant Straży Miejskiej w Radomiu. Straż Miejska w Polsce nie ma łatwo. To jedyna służba mundurowa, której sens istnienia jest dość często podważany. W Radomiu broni się sama. - Straż Miejska ma całe spectrum zadań. Z jednej strony to dziesiątki tysięcy telefonów od mieszkańców i bezpośrednio obsługiwanych przez strażników miejskich, a z drugiej strony współpraca z Urzędem Miejskim przez obsługę monitoringu miejskiego. To jest około 5 tysięcy zdarzeń rocznie, z czego 80% obsługuje Straż Miejska – mówi Rafał Czajkowski, sekretarz miasta. W Radomiu jest ponad 70 strażników miejskich. Pełnią służbę 24 godziny na dobę. - Straż Miejska to także współpraca z wieloma służbami i o tym nie należy zapominać – dodaje Rafał Czajkowski. Z okazji święta Straży Miejskiej w Radomiu ponad dwudziestu funkcjonariuszy otrzymało awanse na wyższe stopnie służbowe i odebrało dyplomy pochwalne za zaangażowanie w służbę na rzecz mieszkańców Radomia. - Marzy mi się, żeby nastąpiło prawne umocowanie naszej formacji w rzeczywistości naszego kraju. Żeby żadna kampania polityczna nigdy nie służyła do tego, żeby grać Strażą Miejską – mówi komendant Paweł Górak. Radomska Straż Miejska od lat współpracuje także z Caritas Diecezji Radomskiej.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • W niedzielę zagrzmią radomskie armaty

  W niedzielę 27 maja z okazji 513 rocznicy uchwalenia w Radomiu Konstytucji Nihil Novi, ponownie zagrzmią radomskie armaty, stojące przy ulicy Wałowej. Strzały z armat będą częścią pikniku historycznego, który odbędzie na skwerze Unii Polsko-Wileńskiej.

 • 73 lata teamu zakończyła II wojna światowa

  Dziś przypada 73 rocznica zakończenia II wojny światowej. W Radomiu miejskie uroczystości upamiętniające to wydarzenie, odbyły się tradycyjnie w Kościele Garnizonowym i na placu przed świątynia.

 • Interwencje strażników będą rejestrowane ?

  Radomska Straż Miejska przez ostatnie dwa tygodnie testowała nowy sprzęt. Podczas kontroli czy interwencji funkcjonariusze oprócz standardowego wyposażenia, na ulice zabierali ze sobą kamerę.

 • Paweł Górak walczy w sądzie o przywrócenie go do pracy

  Paweł Górak, były komendant Straży Miejskiej w Radomiu, domaga się w Sądzie Pracy przywrócenia go do pracy w Straży Miejskiej. Taką możliwość wyklucza prezydent Radosław Witkowski, która jak mówi: całkowicie utracił zaufanie do Pawła Góraka.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej