Dzisiaj jest: 7 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Agata, Ambroży, Marcin
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Nowy sprzęt na Józefowie

poniedziałek, 06 kwiecień 2015 12:59
Dział: Wiadomości
Autor 

Pond 1,5 miliona złotych otrzyma szpital na Józefowie na zakup nowej aparatury. Z tych pieniędzy szczególnie cieszą się pracujący w lecznicy kardiochirurdzy.

Bo za 1 milion 600 tysięcy złotych, które – jak zdecydował Zarząd Mazowsza - otrzyma Mazowiecki Szpital Specjalistyczny w Radomiu zakupiony zostanie kupiony aparat do echokardiografii na oddział kardiochirurgii. Do tej pory ten oddział nie dysponował takim sprzętem. - Mamy aparat do echa serca na oddziale kardiologii i w poradni kardiologicznej. One były wypożyczane na kardiochirurgię, ale i tam taki sprzęt powinien być zainstalowany na stałe – mówi Bożenna Pacholczak, rzecznik Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego.

Za te pieniądze zostanie zakupiony także sprzęt na oddział płucny – To jedyny oddział w regionie. Dzięki funduszom przyznanym przez zarząd zakupimy bronchoskopy i fiberoskopy z oprzyrządowaniem - informuje

Bożenna Pacholczak.

Nowe sprzęty zostaną zakupione na szpitalne oddziały za około miesiąc. Wkrótce władze szpitala ogłoszą przetargi na zakup aparatury.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Bezpłatne badania w Radomskim Centrum Onkologii

  W Radomskim Centrum Onkologii realizowany jest program profilaktyki nowotworów głowy i szyi. Finansowany jest ze środków unijnych. Od momentu rozpoczęcia programu, specjaliści z RCO przebadali już około 800 osób.

 • Lekarze będą pracować krócej. Władze szpitali: damy radę

  W całej Polsce, także w Radomiu lekarze wypowiadają klauzule opt-out. Zarówno w szpitalu miejskim, jak i w lecznicy na Józefowie ze strony zarządzających pada zapewnienie, że nie spowoduje to paraliżu. Choć może być mniej komfortowo.

 • Chaos na parkingu przed szpitalem

  Miały być zmiany na lepsze. Póki co jest chaos i złość korzystających z parkingu przed szpitalem na Józefowie. Przyjeżdżający narzekają na zbyt wysokie – ich zdaniem - opłaty, a także na długi czas oczekiwania. Rzecznik szpitala prosi o cierpliwość.

 • Szpital na Józefowie ma nowym ambulans. To „mobilny szpital”

  Nowa karetkę do przewozu pacjentów w ciężkim stanie kupił szpital na Józefowie. Jak mówi rzecznik lecznicy, to „mobilny szpital”.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej