Dzisiaj jest: 18 Września 2020    |    Dziś imieniny obchodzą: Irena, Stanisław, Józef

Ścieki w Potoku Północnym

piątek, 09 wrzesień 2016 16:24
Dział: Wiadomości
Autor 

Mieszkańcy okolic ul. Chorzowskiej i al. Wojska Polskiego skarżą się na nieprzyjemne zapachy z pobliskiego potoku. Straż Miejska i Wodociągi tłumaczą, że to awaria kolektora sanitarnego. Mieszkańcy sądzą inaczej.

 

Potok Północny to niewielki strumyk biegnący m.in. przez miejskie tereny rekreacyjne, takie jak Park Leśniczówka i okolice Galerii Słonecznej. Przepływa przez centrum miasta. W rejonie ul. Szarych Szeregów uchodzi do rzeki Mlecznej. Ale problem zanieczyszczeń wody występuje najczęściej na terenach łąkowych i podmiejskich. I to właśnie z takich rejonów, Straż Miejska otrzymuje najwięcej zgłoszeń. Podobnie było wczoraj. - Na miejsce został wysłany patrol straży miejskiej. Funkcjonariusze sprawdzili źródło, skąd wybija zanieczyszczenie. Powiadomiliśmy wszystkie służby będące za to odpowiedzialne, czyli Sanepid, Wodociągi Miejskie i Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska. Jak się okazało, po kilku godzinach penetracji terenu przez Wodociągi, przepełnił się kolektor sanitarny. Skutkiem było wydobycie się fekaliów na zewnątrz – mówi Piotr Stępień, rzecznik Straży Miejskiej w Radomiu. Podobnie twierdzą pracownicy radomskiego oddziału Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska. Na miejsce zdarzenia zostali wysłani inspektorzy, mający pobrać próbki ścieków. - Źródłem zanieczyszczenia był zator na kanalizacji sanitarnej, który już wczoraj został usunięty – informuje Cezary Cichocki, kierownik radomskiego Działu Inspekcji Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska. Jak przekonują zarówno pracownicy Straży Miejskiej, jak i pracownicy działu inspekcji ochrony środowiska, nie ma żadnego zagrożenia, wynikającego z tej awarii. - Bezpośredniego zagrożenia nie ma, tym bardziej, że Potok Północny nie jest źródłem zasilania wody. Myślę że należy mieszkańców uspokoić – dodaje Cezary Cichocki. Oficjalnie sprawa została załatwiona. Próbki ścieków trafiły do analizy, a miejsce awarii zostało naprawione. Ale dla mieszkańców okolic Potoku Północnego to nie koniec. Przekonują, że takie rzeczy dzieją się tu regularnie. Ich zdaniem odpowiadają za to osoby i firmy, które nielegalnie wylewają ścieki do potoku. Teraz czekają na wyniki badań próbek, ale jednocześnie zapowiadają własne śledztwo.

 

 

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
TV Dami

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Interwencje strażników będą rejestrowane ?

  Radomska Straż Miejska przez ostatnie dwa tygodnie testowała nowy sprzęt. Podczas kontroli czy interwencji funkcjonariusze oprócz standardowego wyposażenia, na ulice zabierali ze sobą kamerę.

 • Paweł Górak walczy w sądzie o przywrócenie go do pracy

  Paweł Górak, były komendant Straży Miejskiej w Radomiu, domaga się w Sądzie Pracy przywrócenia go do pracy w Straży Miejskiej. Taką możliwość wyklucza prezydent Radosław Witkowski, która jak mówi: całkowicie utracił zaufanie do Pawła Góraka.

 • "Kłopot, którego nikt nie chce rozwiązać"

  To słowa z listu, jaki trafił do naszej redakcji. Starsi mieszkańcy z ul. Żeromskiego skarżą sie na samochody, które... jeżdżą po chodniku. "To jest niebezpieczne zwłaszcza dla nas, seniorów" – pisze autorka listu.

 • Bo ferie mają być bezpieczne. Pokazy na Borkach

  Nad zalewem na Borkach policja, straż pożarna i strażnicy miejscy mówili między innymi o zagrożeniach z jakimi dzieci i młodzież mogą spotkać się w czasie zimowego wypoczynku.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej