Dzisiaj jest: 19 Września 2020    |    Dziś imieniny obchodzą: Konstancja, January

(Nie)bezpieczne przejście. Akcja strażników

czwartek, 15 wrzesień 2016 16:47
Dział: Wiadomości
Autor  Joanna Komarnicka

Przejście dla pieszych na ul. Szarych Szeregów jest jednym z najniebezpieczniejszych w Radomiu. Straż Miejska tworzy mapę takich miejsc i przeprowadza akcje ostrzegawcze.

 

W ciągu ostatnich kilku lat na przejściu na ul. Szarych Szeregów doszło do kilkunastu zdarzeń drogowych. Dwa lata temu 18-letnia uczennica pobliskiej szkoły została tam śmiertelnie potrącona przez kierowcę jadącego z nadmierną prędkością. Stąd inicjatywa Straży Miejskiej, żeby stworzyć mapę niebezpiecznych w mieście miejsc i przeprowadzać akcje dla kierowców. Pierwsza akcja odbyła się w czwartek na ul. Szarych Szeregów, w pobliżu targu. Bo, zdaniem strażników, właśnie w czwartek jest tam największy ruch, a w godzinach porannych przez niebezpieczne przejście przechodzą tłumy ludzi. - Ustaliliśmy, że między godziną 8:00 a 10:30 właśnie na tym przejściu przemieszcza się największa grupa osób. Dlatego tu jesteśmy i apelujemy do kierowców, żeby zbliżając się do przejścia zmniejszali prędkość i nie omijali innych pojazdów. To prowadzi do tragedii – mówi Piotr Stępień, rzecznik Straży Miejskiej w Radomiu. Ulica Szarych Szeregów jest dwupasmowa. Bardzo często kierowcy przekraczają na niej prędkość. W pobliżu są szkoły, targ i przystanki autobusowe. Choć przejście na tej ulicy zostało dodatkowo oznakowane, wciąż dochodzi tam do potrąceń i wypadków. - Jesteśmy tu w związku z ostatnimi wydarzeniami, kiedy to jadący od ul. Mireckiego z dużą prędkością kierowca wypadł z toru drogi, przejechał przez dwa inne pasy i koziołkował. Chcemy zwracać uwagę tym, którzy jadą od ul. Mireckiego, żeby zmniejszali prędkość i zważali na to, że jest tu przejście – informuje rzecznik radomskiej SM. Przygotowaną przez strażników miejskich akcję chwali radomskie Bractwo Rowerowe. Ale, zdaniem członków bractwa, nie powinno to być jedyne działanie w tym miejscu. Jak przypomina Sebastian Pawłowski, bractwo od dawna sugeruje przebudowę tego przejścia. - Jako stowarzyszenie zaproponowaliśmy zmiany na tym przejściu. Chcemy, żeby na skrzyżowaniu Szarych Szeregów/Mireckiego powstała sygnalizacja wzbudzana dla pieszych – mówi Sebastian Pawłowski z radomskiego Bractwa Rowerowego. Jego zdaniem w takich miejscach powinna być także bardziej widoczna praca policji. Jak ocenia szef Bractwa Rowerowego, kierowców za łamanie przepisów należy karać, a straż miejska – bezpośrednio - nie ma takich uprawnień.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

 • Interwencje strażników będą rejestrowane ?

  Radomska Straż Miejska przez ostatnie dwa tygodnie testowała nowy sprzęt. Podczas kontroli czy interwencji funkcjonariusze oprócz standardowego wyposażenia, na ulice zabierali ze sobą kamerę.

 • Paweł Górak walczy w sądzie o przywrócenie go do pracy

  Paweł Górak, były komendant Straży Miejskiej w Radomiu, domaga się w Sądzie Pracy przywrócenia go do pracy w Straży Miejskiej. Taką możliwość wyklucza prezydent Radosław Witkowski, która jak mówi: całkowicie utracił zaufanie do Pawła Góraka.

 • "Kłopot, którego nikt nie chce rozwiązać"

  To słowa z listu, jaki trafił do naszej redakcji. Starsi mieszkańcy z ul. Żeromskiego skarżą sie na samochody, które... jeżdżą po chodniku. "To jest niebezpieczne zwłaszcza dla nas, seniorów" – pisze autorka listu.

 • Kolejne śmiertelne potrącenie na Szarych Szeregów

  Kolejny śmiertelny wypadek na przejściu na ulicy Szarych Szeregów. Nie żyje 69-letni mieszkaniec Radomia. O szczegółach wypadku, który wydarzył się w poniedziałkowy wieczór, mówi aspirant sztabowy Kamila Adamska z komendy miejskiej policji w Radomiu.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej